Мешканців села Червона Дубина, що в Теофіпольській громаді Хмельницького району, про заплановане перейменування не повідомляли, обговорень, кажуть місцеві, не проводили. Нову назву села, в якому живе близько 250 жителів, наразі готові прийняти не всі.
Червона Дубина – одне з десяти перейменованих на Хмельниччині сіл. Загалом минулого тижня Верховна Рада своєю постановою змінила назву 327 населених пунктів і районів відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики та деколонізацію топонімії», повідомляє Суспільне. Журналістам мешканці села розповіли, що слово «червона» у назві їхнього села, на їхню думку, не має відношення до радянщини.
Моєму чоловіку колись його прабаба розказувала, що був кордон, і росли червоні дуби. І назвали “Червона Дубина”, – розповідає про ймовірне походження назви села його жителька Наталія Дондиль.
Перейменуванню Червоної Дубини на Турщину жінка дивується. Каже: не мають роботи, то села міняють.
Вперше почув про перейменування Червоної Дубини від знімальної групи Суспільного і житель села Михайло Остапчук. Що назва села пішла від червоних дубів, каже, теж чув. Та дивується, чому слово “червона” у тих, хто перейменовував населений пункт, асоціюється виключно з радянщиною і комунізмом.
А “Червону калину” вже не будуть співати? Червона ж теж, отже, треба відмінити, – коментує чоловік.
Про те, що село перейменували, почула від дочки і місцева жителька Оксана Корнійчук.
Я думаю, якщо вже слово “червоне” не пасує, то хай би була просто Дубина, – каже жінка та додає, що опитування щодо перейменування у селі не проводили.
Зараз у Червоній Дубині проживає близько 250 людей. За словами депутата Теофіпольської селищної ради Микола Корнійчука, мешканців села про перейменування на Турщину не повідомляли. І чому таку назву обрали, каже, місцеві версії не мають.
Адвокатка Руслана Слободянюк в коментарі Суспільному розповіла: український законодавчий орган може здійснювати перейменування населених пунктів без громадських слухань:
Якщо такі назви не відповідають законам про деколонізацію і так далі, тобто має бути обгрунтований цей висновок Верховної Ради, чому вони так вирішили і звідки взялися ці назви. Але скасувати рішення Верховної Ради може тільки наступний прийнятий акт.
За словами адвокатки, мешканці села можуть подати до Верховної Ради України петицію з вимогою внести правки до постанови.
Інформаційний запит до Верховної Ради України про надання висновків щодо перейменування Червоної Дубини на Турщину та решти дев’яти сіл, журналісти Суспільного надіслали.
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







