Замість даху – брезент: як у Хмельницькому ліквідовують наслідки прильоту по житловому будинку
Внаслідок ворожого обстрілу два тижні тому жителі однієї з багатоповерхівок Хмельницького залишились без даху. Через погодні умови проживання у будинку стає неможливим, розповіли мешканці. Натомість влада каже, що робить все можливе.
Ніч 22 вересня мешканка пошкодженого будинку Анна Яськова згадує з жахом. Ворожий “шахед” влучив прямо у дах триповерхового будинку. На щастя, обійшлося без постраждалих, проте нині люди у розпачі, адже квартири внаслідок влучання стали непридатними для життя.
Критичною ситуація стала після дощів, бо брезент, який надала благодійна організація, не встановили вчасно.
Дали брезент ЖЕКу, щоб ми накрили дах. Ну, вони накрили дах. Керівник ЖЕКу сказала, що її працівники не мають права бути даху, тому що вони не мають допуску до висотних робіт. Тому вона не накривала, але просто пішли дощі і це все заливало квартиру, яка найбільше постраждала. Ну, і квартири під нею. Уж два дні не йде дощ, але в квартирі він йде, – прокоментувала Анна.
Вибиті вікна, потріскані стіни, а “на носі” – зима, переймаються мешканці будинку. Тож по допомогу звернулися до влади.
До кого тільки не зверталися. І до обласної адміністрації, і до керівників ЖЕКу дзвонили. До кого могли додзвонитися, бо це ще був вихідний день. Ну, нам брезент такий привезли, ми самі, ну, чоловіки полізли закрили, – розповідає Анна.
Самі представники місцевої влади розповіли: роблять все можливе. Але відновлення не можуть почати, допоки не буде розроблена проєктно-кошторисна документація, що займає в середньому два місяці.
Зараз нам проєктанти гарантують, що вони виконають цей проєкт швидше. Вони відклали всі свої нагальні справи і проводять проєктні роботи. На місці ми з проєктантами були разів п’ять, все заміряли, обстежили і працюють активно, – прокоментувала заступниця директора Департаменту інфраструктури міста, начальниця управління житлової політики і майна ХМР Наталія Вітковська.
Зважаючи на погодні умови та орієнтовні терміни розробки кошторисного проєкту, реставрацію закінчать до кінця поточного року, тобто у грудні. І це – за найкращого розвитку подій, кажуть фахівці.
Втім, за словами Анни, з урахуванням всіх умов ймовірно зимувати тут не буде.
Буду шукати житло, де можна переночувати, – каже жінка.
У владі ж зазначили: якщо буде критична ситуація, і людям не буде, куди переїхати, їм можуть надати тимчасове житло.
До слова, станом на 3 жовтня вже була готова експертиза технічного стану триповерхового будинку, постраждалого від дронової атаки, яку замовила Хмельницька міська рада.
Експертизу проведено. Будинок придатний до експлуатації. Є частково аварійні квартири», – розповіла журналістам ЖАР.INFO Наталія Вітковська.
Також посадовиця повідомила, що в громаді не будуть очікувати на розгляд документів через Програму «єВідновлення», тому що на це потрібно декілька місяців, а спробують профінансувати всі роботи частково з міського бюджету, а частково – за підтримки громадських організацій. Щодо коштів, необхідних для відновлення будинку, інформації в міській раді наразі немає.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook