Новини
Культура

Пам’ятки архітектури у громаді на Хмельниччині “оживили” за допомогою 3D-моделей

В рамках проєкту “Культурна спадщина Сатанова. 3D-loading” п’ять пам’яток архітектури у Сатанівській громаді Хмельницького району отримали “нове життя”. Результати проєкту днями презентували у Сатанові представники ГО “Центр розвитку ініціатив “ІнСорс”. Підтримку в реалізації проєкту надав Український культурний фонд. 

Першочергово в рамках проєкту планували оцифрувати та візуалізувати три архітектурні об’єкти – Міську браму, Сатанівський замок та Свято-Троїцький монастир. Однак, як розповіла голова Центру розвитку ініціатив “ІнСорс” Іванна Мрига, завдяки партнерам – компанії Skeiron, яка залучила власні ресурси, вдалося оцифрувати п’ять: додалися ще Сатанівська синагога та водяний млин.

Також в рамках проєкту створили:

  • інтерактивну цифрову мапу-вебсайт з п’ятьма архітектурними пам’ятками Сатанова, на якій можна переглянути 3D-моделі цим пам’яток, які доповнені напівпрозорими каркасами зруйнованих з плином часу частин
  • три проморолики таких архітектурних памʼяток Сатанова як Міська брама, Свято-Троїцький монастир та Сатанівський замок. Музику, що звучить у роликах, виконували на об’єктах архітектури вихованці музичного закладу із Тернополя.
  • 1000 комплектів 3D AR поштівок «Sataniv post cards», завдяки яким можна побачити 3D-моделі п’ятьох пам’яток Сатанова у смартфоні. Замовити їх можна до 31 жовтня за посиланням. Один комплект листівок коштує 80 грн. Проте їх можна отримати і безплатно (умови зазначені в реєстраційній формі).

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook