Понад 60 прокурорів Хмельниччини мають інвалідність, – результати перевірки

Понад 60 прокурорів Хмельниччини мають інвалідність, – результати перевірки 21 Жовтня 2024 637
Суспільство

Перевірку законності встановлення груп інвалідності працівникам прокуратури на Хмельниччині ініціювали після резонансної публікації редактора видання “Цензор.НЕТ” Юрія Бутусова, в якій йшлося про те, що пів сотні прокурорів різних рангів в області мають інвалідність та отримують в зв’язку з цим пенсію. Наразі відомі перші результати перевірки, яку проводить Офіс Генерального прокурора. Також масштабні перевірки надання груп інвалідності проводить Міністерство охорони здоров’я.

В остаточному “списку Бутусова” були зазначені прізвища 51 працівника органів прокуратури Хмельниччини, які мають інвалідність 2 групи. Очолили список керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник та його дружина Ірина, також працівниця прокуратури. Частина правозахисників отримали групу інвалідності пожиттєво. Також називалися суми пенсійних виплат, які, на додачу до зарплат, вже не один рік отримують прокурори. За підрахунками Суспільне Хмельницький, зробленими за списком, лише за 2023 рік ця сума становить майже 11 мільйонів гривень.

За інформацією Юрія Бутусова, сума пенсій, отриманих всіма прокурорами з інвалідністю з Хмельниччини, в рази вища:

Згідно з рішенням МСЕК, в Хмельницькій області майже не залишилось здорових прокурорів. Якщо порахувати за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені нами 51 прокурорів-пенсіонерів та інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень – деякі оформлювали пенсії з 2016 року, деякі останнім часом.

У коментарі Суспільному керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник повідомив, що чисельний склад прокуратури області складає 225 прокурорів, а інвалідність мають 48.

“Стверджувати що уся прокуратура складається з осіб з інвалідністю не є правильним. До того, інвалідність більшості працівників отримана не за останні роки”, – прокоментував посадовець.

Надання йому 2 групи інвалідності Олексій Олійник пояснив тим, що “має проблеми зі здоров’ям. У 2005 році він отримав травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження. За його словами, групу інвалідності отримав у 2017 році до призначення на посаду. Хвороба не перешкоджає виконанню службових обов’язків”.

Зважаючи на резонанс, який викликала публікація Бутусова, у Генеральній прокуратурі заявили про проведення службового розслідування, наголосивши, що:

Службове розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформації, яка стосується вищезгаданої обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури.

Наступного дня після публікації, 17 жовтня, Олексія Олійника було звільнено з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Його обов’язки тимчасово виконує перший заступник Юрій Висоцький.

Про перші результати службового розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами у Хмельницькій області, в Офісі Генерального прокурора повідомили вчора, 20 жовтня, нагадавши, що “масштабне службове розслідування було розпочато одразу, щойно ця інформація з’явилася у медіа”.

Як йдеться у повідомленні, наразі “встановлено, що 61 прокурор органів прокуратури Хмельниччини має інвалідність. Це Хмельницька обласна прокуратура та окружні прокуратури Хмельницької області. 80% з них – 50 осіб – отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення”. 

Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою, – наголосили в Офісі генерального прокурора.

Та порадили всім прокурорам, щодо яких є сумніви, “добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень”.

За інформацією видання “Закон і Бізнес” кількість прокурорів з інвалідністю на Хмельниччині дещо більша – видання дає перелік з 67 прізвищ. В цьому переліку є також нинішній виконуючий обов’язки керівника Хмельницької обласної прокуратури Юрій Висоцький – з приміткою, що групу інвалідності було отримано в іншому регіоні.

Також у публікації Юрія Бутусова згадуються імена Тетяни Крупи, керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК, затриманої на початку жовтня співробітниками ДБР за підозрою у незаконному збагаченні, та її сина Олександра Крупи, донедавна – керівника Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області. Нагадаємо, він звільнився, також за власним бажанням, 10 жовтня 2024 року.

При обшуку співробітниками Державного бюро розслідувань на робочому місці Т. Крупи у обласній МСЕК було знайдено 104 тисячі доларів, які у період 2-4 жовтня Крупа отримала з 30 громадян, тобто приблизно по 3-4 тисячі доларів з однієї особи за отримання свідоцтва про інвалідність. Корупційна схема працювала щоденно та масово, у порядку живої черги.Більшість громадян, які принесли хабарі останнім часом – жінки. Суть схеми в тому, що при наявності жінки-інваліда її чоловік оформлює собі догляд за інвалідом і таким чином автоматично виключається з числа придатних до мобілізації. І статистика ухилянтів приховується, бо нікому не кинеться в очі, що інвалідність оформлюють жінки. Корупція стала інструментом антидержавних дій в області – для зриву мобілізації. Але чому корупційні схеми були викриті не місцевими правоохоронцями, а ДБР? Виявити зв’язки Крупи дозволило вивчення декларацій хмельницьких правоохоронців, які самі все задокументували. Давайте подивимось на орган, який відповідає за захист закону та представляє державні інтереси – обласну прокуратуру Хмельницької області. Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… пенсіонерами, а також інвалідами 2-ї групи – згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Т.Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду О.Крупи, – написав Юрій Бутусов.

Свою перевірку правомірності надання груп інвалідності Хмельницьким обласним центром МСЕК, зокрема, військовозобов’язаним, ініціювали у Міністерстві охорони здоров’я. На запит видання “Українські новини” у МОЗ повідомили таке:

Нині опрацьовано понад 18 779 тис. медико-експертних справ. У 3 146 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу. Після чого експертні рішення у 74 справах були переглянуті і скасовані.

Та додали, що “у 38 випадках II група інвалідності скасована, встановлено III групу інвалідності, у 36 випадках групу інвалідності було знято”, а діяльність Хмельницької медико-соціальної експертної комісії перевіряють правоохоронні органи в рамках кримінального провадження.

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків ставили в десяти метрах від них» 04 Березня 2025 311 Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків...
Молодший сержант ССО із Городка, що на Поділлі, має насичене бойове минуле —...
275 мешканців Хмельниччини отримають нову професію завдяки ваучерам на навчання 18 Лютого 2025 267 275 мешканців Хмельниччини отримають нову профес...
За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 275 мешканців Хмельниччи...
У Хмельницькому створюють безпечний простір для постраждалих від насильства  15 Лютого 2025 307 У Хмельницькому створюють безпечний простір для ...
У Хмельницькому триває важлива ініціатива – створення «зеленої кімнати» для ...
Від “романтичного” шахрайства на Хмельниччині частіше страждають жінки 14 Лютого 2025 309 Від “романтичного” шахрайства на Хме...
Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, роз...
Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: історія сержанта ССО із Хмельницького Олександра Макоші 13 Лютого 2025 333 Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: ...
На цивілці його життя набуло нових сенсів – разом з родиною мешкає в Хмельни...
Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині отримали гранти на 36 мільйонів гривень 10 Лютого 2025 266 Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині от...
Від старту урядової програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на ...
Тримають пасіки та допомагають одна одній: у селі на Хмельниччині мешкають 97-річні сестри-близнючки 08 Лютого 2025 1 282 Тримають пасіки та допомагають одна одній: у сел...
97-річні бабусі-близнючки Євгенія Реп’юк та Антоніна Білокур мешкають у селі...
Для військових, які повернулися на службу після СЗЧ, у Хмельницькому провели заняття з тактичної медицини 07 Лютого 2025 361 Для військових, які повернулися на службу після ...
Інструктори хмельницького підрозділу Нацгвардії провели заняття з тактичної ...
Дивитись все Дивитись все