Робот-хірург у Львові допоміг зробити операцію 6-річній дівчинці з Хмельниччини
У маленької мешканки Старокостянтинова виявили рідкісну хворобу, що зустрічається в 1 пацієнта з 1000. Медикаментозне лікування дівчинці не могло допомогти, знадобилося оперативне втручання. Його у львівській лікарні виконали за допомогою робота-хірурга.
Історію 6-річної Поліни розповіли на сторінці Першого медичного об’єднання Львова, до складу якого входять такі медичні заклади, як Лікарня Св. Пантелеймона, Лікарня Св. Луки, Лікарня Св. Миколая та Лікарня Св.Анни НЕЗЛАМНІ.
Все почалося з того, що одного вечора у дитини виникла блювота одразу після того, як вона поїла. Дівчинку терміново госпіталізували у районну лікарню, де попередньо припустили, що в дитини апендицит. Однак після обстеження маленьку пацієнтку відправили до Хмельницького, в обласну лікарню. Там і діагностували рідкісну хворобу – синдром Уїлкі, або ж складну кишкову непрохідність. Рятувати дитину відправили до Львова – у Лікарню Святого Миколая.
Суть цього синдрому полягає в тому, що верхня брижова артерія – це одна із найбільших судин в організмі – перетискає дванадцятипалу кишку, через яку властиво і проходить їжа, яку ми споживаємо”, – розповів Олександр Калінчук, хірург, медичний директор Дитячої Лікарні Святого Миколая.
Медикаментозне лікування, яке зазвичай застосовують у випадку синдрому Уїлкі, дівчинці не підійшло. Аорта та брижова артерія, ніби пінцетом, сплюснули кишку. Дівчинка блювала при кожному прийомі їжі й за кілька тижнів схудла з 18 кілограмів до 14. відтак знадобилася термінова операція.
Аби знизити можливі ризики, у лікарні вирішили виконувати втручання за допомогою робота-хірурга Da Vinci Si.
Дванадцятипала кишка розташована у критичній зоні. Вона зʼєднує шлунок з тонким кишківником. А навколо неї – підшлункова залоза, судини печінки, жовчні шляхи. І зачепити будь-що із цього – вкрай небезпечно. А роботизована система дає можливість хірургам діяти максимально точно, – пояснили у Першому медичному об’єднанні Львова.
Операція тривала дві години. Лікарям вдалося “скоротити” шлях потрапляння їжі до тонкого кишківника дитини в обхід місця стиснення: вони взяли вільну петлю кишківника та зʼєднали її з верхом дванадцятипалої кишки.
І хоч її й далі перетискають брижова артерія та аорта, їжа тепер безперешкодно потрапляє до тонкого кишківника – так би мовити, обхідним шляхом, – пояснили медики.
Та додали, що нині Поліна швидко відновлюється після операції, знову повноцінно харчується та відновлює вагу.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook