У Хмельницькій філії «Газмережі» пояснили, як оплачувати платіжки за технічне обслуговування багатоповерхівок
Мешканцям багатоквартирних будинків (гуртожитків), в яких було проведене технічне обслуговування газових мереж загального користування, надходять рахунки до оплати за надані послуги. У Хмельницькій філії “Газмережі” пояснили, як оплачувати такі платіжки.
Це – одноразова сплата, яка здійснюється після проведення техобслуговування один раз на 5 чи 3 роки. Тож, якщо газопроводи вашого будинку експлуатуються менше, ніж 25 років – технічне обслуговування вони проходитимуть раз на 5 років. Якщо понад 25 років – газівники перевірять мережі один раз на 3 роки. Відповідно, і рахунок на оплату надійде 1 раз на 5 або 3 роки, – пояснюють у Хмельницькій філії “Газмережі”.
Нагадаємо, з початку року на Хмельниччині технічну перевірку на справність та безпеку газопостачання пройшли 1700 багатоквартирних будинків, тож близько 60 тисяч подолян вже безпечно використовують газ, дотримуючись правил безпеки.
З графіками проведення робіт та актами їх виконання споживачі можуть ознайомитись на офіційному сайті Оператора ГРМ – Хмельницької філії «Газмережі» у розділі ТО ВБСГ https://khmn.grmu.com.ua/.
Технічне обслуговування – не забаганка газівників, а вимога діючого законодавства.
Держава подбала про газову безпеку мешканців багатоквартирних будинків (гуртожитків), адже тривалий час технічне обслуговування не здійснювалось, а газові мережі зношувались під впливом навколишнього середовища і багаторічних строків експлуатації.
На виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, Правил безпеки систем газопостачання – з початку року в Україні було запроваджене обов’язкове проведення технічного обслуговування газових мереж загального користування у багатоповерхівках і гуртожитках.
Адже це – колективна безпека мешканців, які проживають у багатоповерхівках.
З початку року виявлено та ліквідовано 23,5 тисячі витоків газу
У 1700 багатоповерхівках, які пройшли техобслуговування, газівники знайшли та усунули 23,5 тис. небезпечних витоків газу. Витоки на газопроводах та обладнанні – вкрай небезпечні, адже будь-якої миті можуть спричинити аварійну ситуацію.
До кінця 2026 року технічне обслуговування пройдуть усі багатоквартирні будинки і гуртожитки Хмельниччини.
«На кожному будинку ми опрацьовуємо газові мережі від першої відключаючої засувки, а також всі газові стояки, відключаючи пристрої, різьбові та зварні з’єднання. Також перевіряємо проходження газопроводу в футлярах, герметичність внутрішньобудинкової системи газопостачання. В разі її щільності – відновлюємо газопостачання нашим споживачам та формуємо паспорт об’єкта і Акт про придатність системи газопостачання до подальшої роботи, – зазначає майстер внутрішньобудинкової служби Хмельницької філії «Газмережі» Сергій Наконечний.
Технічне обслуговування багатоповерхівок – це безпечне та безперебійне газопостачання у споживачів. Тож мешканці будинків розуміють необхідність і важливість здійснення технічно-профілактичних заходів та дякують за роботу і безпеку газівникам.
За 2025-26 рр. всі багатоквартирні будинки області “пройдуть” повне обстеження та технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж відповідно до затверджених графіків.
Рахунок за технічне обслуговування – сплачується 1 раз
Після проведення заходів з техобслуговування – споживачі отримують рахунок, який необхідно сплатити 1 раз на 3 або 5 років. Це – не «третя» платіжка, а ОДНОРАЗОВИЙ ПЛАТІЖ за технічне обслуговування.
Переконливе прохання – сплатити за надані послуги за окремим реквізитами, що зазначені на платіжці.
Як здійснити оплату?
Оплату можна здійснити через Приват 24 та Ощад, у касах банків і Укрпошту, платіжну систему EasyPay. Зручно також скористатись QR кодом на паперовому рахунку за технічне обслуговування.
Реквізити для оплати:
- Отримувач: ХМЕЛЬНИЦЬКА ФІЛІЯ ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»
- ЄДРПОУ 45346590
- п/р UA 933204780000026000924946372 в АБ «УКРГАЗБАНК»
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook