Новини
Події

Фундуковий сад висадили у селі на Хмельниччині завдяки мінігранту

З ініціативи фермера-переселенця із Запорізької області завдяки гранту, отриманому від волонтерського штабу, та за підтримки фермерського господарства, у селі в Старосинявській селищній громаді у Хмельницькому районі заклали фундуковий сад.

Сьогодення поставило селянина в досить складні фінансові умови, і щоби розв’язати цю проблему, кожен намагається вийти  із ситуації, використовуючи вирощування різноманітних рослин.  Аграрії та фермери Європи  радять посадити сад із фундука (ліщини). А маючи велику сім’ю, вирощувати фундук для свого вжитку, що є корисно та вигідно. Підтримати сучасну ініціативу взявся фермер-переселенець Роман Продан із міста Гуляйполе Запорізької області, який через війну переїхав у село Теліжинці, розповіли у Старосинявській селищній раді.

Підтримав фермера в його починанні староста Йосипівського старостинського округу Іван Луценко, якому пан Роман представив бізнес-план з вирощування фундукового саду. Староста та Олександр Крот, керівник ПСП “Обрій”, де працює фермер, допомогли йому підготувати документи та земельну ділянку для посадки 105 молодих саджанців. Мінігрант фермер отримав від Волонтерського штабу «Українська команда Хмельниччини» та ФГ “Батьків сад”.

Фото: Йосипівський старостинський округ

Довідка:  Горіхи фундука мають досить велику поживну цінність – 63-72% жирів, 15-23% білків, 6-10% вуглеводів, багато різних вітамінів та інших корисних речовин. Ядро горіха використовують у кондитерській та харчовій промисловості, олію з нього – у фармацевтичній галузі. За поживністю фундук переважає хліб, м’ясо та молоко.

Тривале споживання фундука  сприяє оздоровленню людини: дає позитивний ефект при захворюванні серцево-судинної системи, малокрів’ї (анемії), знижує хронічну втому, допомагає  при ожирінні та цукровому діабеті.  

Фундук має досить простий спосіб  розмноження, що дає швидке повернення витрачених коштів. Цією рослиною  можна засадити схили (це допоможе  додатково їх укріпити). А якщо посадити сорти з різним забарвленням листя,  то це ще й неймовірна краса протягом весняно-осіннього періоду. 

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook