Новини
Офіційно

Понад 40 осіб на Хмельниччині звільнили від відповідальності за самовільне залишення військової частини

Хмельницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону за два тижні дії закону про добровільне повернення на службу звільнила від кримінальної відповідальності понад 40 осіб.

Як розповів Суспільному прокурор Володимир Гома, від 28 листопада – дня підписання закону, з’явився механізм звільнення від кримінальної відповідальності, яка наступала, якщо військовий не повертався в частину понад три доби.

Наразі немає різниці, скільки людини не було у військовій частині — місяць чи пів року. Якщо вона повертається на службу до 1 січня 2025 року, то отримує від військової частину згоду на подальшу службу у військовій частині та може бути звільнена від кримінальної відповідальності, якщо вперше вчинила такий злочин. Якщо не вперше – буде засуджена.

Також він додав, що за самовільне залишення або неприбуття до військової частини під час дії воєнного стану передбачене покарання – від 5 до 10 років позбавлення волі (частина 5 статті 407 Кримінального кодексу України) або від 5 до 12 років позбавлення волі (частина 4 статті 408).

Читайте також:

Військовослужбовці, які добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, знову отримуватимуть виплати

Понад 700 правопорушень за статтею “самовільне залишення військової частини” зареєстрували на Хмельниччині

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook