Питання економічної підтримки жінок під час війни обговорили у Хмельницькому
У Хмельницькому відбулася зустріч, на якій активні жінки та представниці громадських організацій обговорили питання економічної спроможності жінок, які опинилися в складних життєвих умовах через війну.
Голова коаліції «Хмельниччина 1325» Тетяна Баєва зазначила, що мета заходу – обговорити, як громадські організації можуть допомогти жінкам у соціальній і професійній адаптації. Учасниці зустрічі розглянули можливості перекваліфікації, отримання освіти та заснування власного бізнесу жінками.
«Жінки в Україні досі заробляють у середньому на 20% менше, ніж чоловіки на аналогічних посадах. Причиною цього є гендерні стереотипи, непрозора система оплати праці та недостатня кількість жінок на керівних позиціях, – прокоментувала Тетяна Баєва. – Водночас війна прискорила переосмислення ролі жінок у суспільстві, відкривши їхній лідерський потенціал і здатність до адаптації. Українки активно долучаються до відновлення країни, але цей процес потребує нових підходів — гендерної рівності в умовах праці та підтримки професійного розвитку з боку держави й бізнесу».
Зустріч проходила у благодійному фонді «Горєньє», де його представниця Христина Колотило розповіла про результати проєкту з перекваліфікації. За час його реалізації 11 груп жінок опанували професію швачки. Навчання тривало півтора місяця і включало практику пошиття одягу та аксесуарів. Учасниці отримали сертифікати, які допомогли їм знайти роботу на місцевих підприємствах або відкрити власні ФОПи.
Особливістю проєкту був «children-friendly» простір: жінки могли навчатися в той час, як діти гралися в окремій кімнаті під наглядом. На зустрічі були присутні учасниці проєкту. Для них громадські активістки розповіли про можливості самореалізації. Зокрема підприємиця Інна Бачинська поділилася інформацією про грантові можливості для жінок. Вона зазначила, що вони можуть отримати фінансування на різні ініціативи: від крафтового виробництва сирів і косметики до створення жіночих тракторних бригад.
Нові проєкти для ветеранок та їхніх сімей представила представниця ГО «Захист – об’єднання волонтерів» Наталія Кошай. Вона анонсувала проєкт, який стартує у 2025 році і передбачає безкоштовні консультації психолога, юриста та кар’єрного консультанта для жінок, які мають стосунок до військової служби, та жінок з їхніх родин. Також проєкт передбачає менторську підтримку, перекваліфікацію та грантову допомогу для стартапів. Окрім цього, підтримку отримають три ветеранські бізнеси, які планують розширення.
Тетяна Баєва також розповіла про проєкт фонду JERU, який реалізується у Старокостянтинівській громаді. Він спрямований на перекваліфікацію жінок, підтримку стартапів та допомогу бізнесу, що постраждав від війни:
Автор: Наталя Кошай«Жіночі громадські організації відіграють ключову роль у розвитку суспільства, адже саме вони стають рушіями змін, підтримують права жінок, впроваджують важливі соціальні ініціативи та сприяють побудові рівноправного і прогресивного майбутнього. Коаліція «Хмельниччина 1325» активно підтримує жіночі ініціативи, сприяє зміцненню ролі жінок у громадах і допомагає долати виклики, спричинені військовим конфліктом. До нашої команди активно долучаються організації, які працюють з жінками та для жінок. За останній місяць доєдналось вже три організації. Наразі тенденції говорять про силу об’єднань і ми це підтримуємо».
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook