Громаду у Кам’янець-Подільському районі зобов’язали визначити межі пам’ятки паркового мистецтва
За позовом Кам’янець-Подільської окружної прокуратури Хмельницької області зобов’язано визначити межі парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Михайлівський парк». Ці відомості мають бути внесені до Державного земельного кадастру.
Йдеться про парк площею 15 га, розташований у межах Маківської громади Кам’янець-Подільського району. Парк входить до природно-заповідного фонду та охороняється як національне надбання. Закладений він був у середині ХІХ століття навколо перебудованого у палац оборонного замку родини польських поміщиків Маковецьких. Багато років представники родини брали активну участь в управлінні державними справами як у межах польської держави, так і на Поділлі.
Останнім власником Михайлівського помістя був відомий вчений-ботанік Стефан Маковецький. Він зібрав тут одну із найбільших в Україні колекцій рослин. У роки громадянської війни палац та прилеглі будівлі зруйнували, а парк залишився до наших днів.
Сьогодні парк розділений автошляхом на дві частини. Східна частина є основною: саме тут знаходяться руїни панських конюшень, кам’яний грот з джерельною водою, ставок з невеликим островом, а також безліч цінних порід дерев. Зростають вони також у західній частині парку.
У Михайлівському парку можна побачити гінкго дволопатеве, вік якого становить приблизно 140–150 років. Діаметр його стовбура – 89 сантиметрів, а висота 21 метр. Є тут також модрина польська, занесена до Червоної книги України: висота її дерев сягає 23 метрів, а діаметр – 80 сантиметрів. Загалом дендрологічна колекція парку складається зі 108 форм та видів деревних рослин.
У наш час благоустрій парку підтримується у належному стані місцевою громадою, а також завдяки допомозі нащадків поміщиків Маковецьких, які проживають за кордоном, – йдеться у дописі на сторінці Хмельницької обласної ради.
Попри це, прокурори встановили, що з часу створення парку органом місцевого самоврядування не визначено його межі на місцевості, як це передбачено законодавством.
Відтак для збереження пам’ятки та особливо цінних земель від протиправного господарювання, а також, щоб запобігти знищенню унікального ландшафту, прокуратура подала позов про визнання протиправною бездіяльності Маківської сільської ради.
Хмельницький окружний адміністративний суд прийняв рішення про задоволення позовних вимог прокуратури, – повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.
Читайте також: У лісах Хмельниччини взимку ростуть гриби
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook