Новини
Новини від читача

Аналіз крові – за попереднім записом: хмельничани обурюються нововведеннями у поліклініках

Хмельничанка написала у соцмережах про нові правила здачі аналізів крові в одній з міських поліклінік – за попереднім записом та з тривалим періодом очікування. У коментарях мешканці обласного центру висловили незадоволення як нововведенням, так і загалом станом медицини у місті. Там же у коментарях поширили лист начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, в якому пояснюється, чому в медичних закладах довелося вдатися до таких непопулярних заходів.

В дописі пані Наталі йдеться про те, що

В поліклініках м. Хмельницького з 01.01.2025 для взяття аналізів крові ведеться попередній запис. І все було б добре, якби це нововведення покращило рівень і умови здачі аналізів. А получилось все навпаки. 16.01.25 я була в поліклініці, про це нововведення мені не було відомо, аналіз крові не прийняли, бо потрібно записуватись. Станом на 16.01.25 мене записали на здачу крові на 14.02.25. За попереднім записом до лікаря, я записана на 29.01, і аналізи потрібні для коригування лікування. Людина захворіла, лікар назначає аналіз крові і в результаті – записуватись і чекати?! Місяць, півтора і т.д. Це є НЕ НОРМАЛЬНО! Хвороби не чекають.

Також за словами хмельничанки, проблемою є те, що записатися за допомогою телефону на здачу аналізів неможливо – у переліку немає такої послуги. Відтак, до поліклініки потрібно йти двічі: спочатку – щоб записатися, потім – щоб власне здати аналіз. Нарікає жінка і на роботу медперсоналу, зокрема, у поліклініці №2:

Медсестри як були не ввічливі, так і залишились, черги як були, так і залишились, графік прийому аналізів як не дотримувався, так і не дотримується. Графік прийому з 8.00 до 11.00. По факту прийом до 9.00-9.30, це в 2-й поліклініці. Щей попередній запис добавили. А щоб записатись треба ПРИЙТИ В ПОЛІКЛІНІКУ З 11 ДО 16.00 і тебе запишуть на прийом через місяць-півтора.

У коментарях хмельничани розповідають про свій досвід відвідування медичних закладів у місті:

Це тому, що фактично в нашому місті процес роботи медичних закладів, а зокрема поліклінік ніхто не контролює і в ці справи не вникає: влада ж там не лікується і не записується на прийом, на аналізи…. А щоб простому смертному лікуватися, то він швидше помре, ніж потрапить до лікаря…

Я з автором згідна.Ніколи не було порядку в поліклініках. Там медперсонал поводиться так, ніби пацієнти приходять до лікарів додому, а не на роботу на прийом. А ставлення – то взагалі окрема історія.

Певна річ, відповідні органи, а зокрема у нашому місті – департамент охорони здоров’я при міськраді та облраді – взагалі б, вивчивши це питання, мали б такі заклади, як поліклініки, взагалі ліквідувати, якщо вони не виконують свою функцію тільки доять гроші з бюджету на своє утримання і зарплати фактично не працюючим медикам. Придумуйте, шановні, щось інше, аби воно служило людям, а не навпаки! А щодо написання скарг і заяв – це марна справа: їх ніхто не помічає і на них не реагує.

Щоб не чекати місяць на здачу аналізів, треба збільшити години прийому аналізів.Лаборантів хватає, не перевантаженні.

Я вчора зіткнулась з такою ж проблемою. Лікування розпочате, а аналіз я буду здавати аж 14 лютого. Лікар, мабуть, ясновидець і побачить все без аналізу. Мене це дуже здивувало. До 14 лютого можна і не дожити. Мені здається, що такого, як у нас в Хмельницькому нема вже ніде.

Це вже не поліклініка, це – комунальне підприємство, яке має саме себе фінансово забезпечити, держава його повністю не фінансує. Якщо комусь терміново, введені платні послуги, а за наявності електронного направлення є черга безкоштовно. Хворих багато, люди не забувайте, що в країні війна і дуже багато людей які переїхали зі сходу їх також обслуговують. Якщо щось не подобається у вас є альтернатива, приватна будь-яка лабораторія чи клініка. У кожній установі (ЦНАП, пенсійний фонд тощо) впроваджені електронні черги.

Тож про то мова. Електронна черга має бути. А не фізично приходити і записуватися.

Разом з тим, як стало відомо з тих же коментарів, ситуація зі здачею аналізів, що виникла у поліклініках Хмельницького, має логічне пояснення. Про це йдеться в листі начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Бориса Ткача, датованому 12 грудня 2024 року, яким він відповів на звернення іншої хмельничанки.

Так, головною причиною того, що у поліклініках запровадили запис на аналізи очільник управління назвав те, що “за 9 місяців 2024 року в КП “ХМЛДЦ” значно зросла кількість лабораторних досліджень в порівнянні з 2023 роком, зокрема біохімічні дослідження на 30% (155285 досліджень – в 2023 році; 20772 досліджень – в 2024 році (ймовірно, в останній цифрі пропущено 0 або 1 – ред.), імунологічні дослідження на 50% (51377 досліджень – в 2023 році; 76636 досліджень – в 2024 році). Виявляються випадки необгрунтованих скерувань на лабораторні аналізи”.

Також у листі йдеться про те, що через зростання кількості лабораторних обстежень перевантажується та псується лабораторна апаратура. Відтак, у поліклініках запровадили попередній запис “лише на біохімічні та імунологічні обстеження”.

Попередньо записатися на лабораторні аналізи можна в усіх поліклініках КП “ХМЛДЦ”. також в поліклініках закладу розміщена інформація стосовно цього. ЦПМСД №1 та ЦПМСД №2 були повідомлені листом, – написав у відповіді на звернення Борис Ткач.

Читайте також: В одній з поліклінік Хмельницького хворі стоять по кілька годин у черзі, щоб потрапити до лікаря

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook