Замість сесії – громадські слухання: у Хмельницькій райраді знову вирішували долю районної лікарні

Замість сесії – громадські слухання: у Хмельницькій райраді знову вирішували долю районної лікарні 28 Січня 2025 787
Здоров’я

Замість чергової сесії Хмельницької райради відбулись громадські слухання щодо перспектив районної лікарні. На них зареєструвалось 435 жителів Хмельницького та громад довкола обласного центру.

Перед початком пленарного засідання сесії Хмельницької райради, яке було заплановане на сьогодні, 28 січня, в коридорі зібралися мешканці довколишніх громад, які лікуються у Хмельницькій районній лікарні. Зокрема, соціальна працівниця Наталія Яцишина приїхала з Лісовогринівецької громади, Світлана Іванюк – з Чорноострівської.

“Чому приїхала? Тому що не всі серцем хворіють. Люди не можуть лікуватися всі в кардіо-судинному центрі. Я минулого тижня прийшла до свого сімейного. Мені треба було з очима піти та до травматолога. Я в той же день потрапила і до окуліста, і до травматолога, – розповіла журналістам Суспільного жінка.

Згодом людей пустили у сесійну залу, але засідання, на якому мали розглядати питання щодо передачі лікарні у спільну власність громади області, знову не відбулося. За словами голови райради через відсутність кворуму. Відтак вирішили провести в сесійній залі громадські слухання. Першим слово взяв голова Розсошанської тергромади Василь Дячок. Юридична адреса Хмельницької районної лікарні – на території його громади.

Депутати Розсошанської сільської ради одноголосно підтримали та прийняли рішення – готові взяти центральну районну лікарню на баланс. Тому це наша така позиція, ми від неї не відступимось, – заявив Василь Дячок.

Щодо пропозиції передачі райлікарні на баланс області та в перспективі – приєднання до серцево-судинного центру висловилась і голова профспілки лікарні Лідія Кошельник:

“Серцево-судинний центр – це вузькоспеціалізований заклад, який надає тільки кардіологічну допомогу, лікує захворювання серцево-судинної системи. А у нас в лікарні працює 28 спеціалістів по 28 спеціальностях. Куди нам подітися?”.

Після виступів головою громадських слухань обрали Валентина Никитюка з Ружичанки, який запропонував винести на розгляд дві пропозиції:

Зняти питання про передачу цілісного майнового комплексу центральної районної лікарні серцево-судинному центру з порядку денного сесії. Щоб цілісний майновий комплекс “Центральна районна лікарня” була передана Розсошанській сільській раді”.

За обидві пропозиції в залі проголосували одноголосно та пізніше підписалися 435 осіб.

Після слухань спілкуємось голова фракції “Команда Симчишина” в райраді Віталій Присяжнюк розповів, що рішення про передачу лікарні Розсошанській громаді взагалі не виносилось на порядок денний сесії, оскільки на комісії воно не розглядалося, депутати його не підтримали. За його словами, “Команда Симчишина” не підтримуватиме передачу лікарні на баланс області без чітких гарантій:

Хотіли б почути запевнення, що буде з працівниками. І хотіли б знати, що буде з майновим комплексом: які саме відділення будуть ліквідовуватись і чи буде ліквідація взагалі.

У депутатів від “Європейської солідарності” думки розділились, розповів голова фракції Олександр Прокопов.

“Хто за передачу – ті хочуть зберегти. І хто проти передачі – ті теж хочуть зберегти лікарню. Тобто, тут правда в кожного своя. Два ключові питання – це збереження багатопрофільності лікарні. І збереження колективу лікарні.

Різні позиції і в депутатів від партії “Батьківщина”, прокоментував голова фракції Ігор Мельничук. Для нього найбільш прийнятно передати лікарню серцево-судинному центру:

Якщо ми подивимось зараз, наприклад, по тому, як розвивається серцево-судинний напрямок в Хмельницькому, я думаю, що він має більше перспективи, ніж залишення районної лікарні в статусі районної, яка, по суті, обслуговує не весь район, а лише частину громад.

Раніше у коментарі Суспільному директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру Андрій Кланца озвучив плани:

Ми в планах приєднання зберігаємо за лікарнею багатопрофільність, зберігаємо практично в повному складі той колектив, який є станом на сьогодні і плануємо оптимізувати їх роботу. Для того, щоб пацієнтам кардіологічного серцево-судинного профілю так само надавати багатопрофільну діагностичну і лікувальну допомогу”.

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Перший випадок кору у цьому році зареєстрували на Хмельниччині 14 Квітня 2025 489 Перший випадок кору у цьому році зареєстрували н...
У Хмельницькому госпіталізували 12-річного хлопчика з підозрою на кір. Згодо...
На аналіз крові у Хмельницькому можна записатися через контакт-центр 11 Квітня 2025 736 На аналіз крові у Хмельницькому можна записатися...
У поліклініках Хмельницького з квітня на аналіз крові з вени можна записатис...
Керівнику Хмельницької обласної лікарні не продовжили контракт: як відреагував колектив 01 Квітня 2025 10 363 Керівнику Хмельницької обласної лікарні не продо...
Начальник Хмельницької ОВА повідомив про закінчення дії контракту у керівник...
Проєкт для ветеранів: як у Хмельницькому допомагають дослідити родовід і знайти душевний спокій 30 Березня 2025 571 Проєкт для ветеранів: як у Хмельницькому допомаг...
На базі Державного архіву Хмельницької області з осені 2024 року реалізують ...
Два поспіль ремонти лінійного прискорювача коштуватимуть бюджету Хмельниччини 11,5 мільйона 24 Березня 2025 527 Два поспіль ремонти лінійного прискорювача кошту...
Лише три роки тому гучно розповідали, що лікарня придбала прискорювач у комп...
У Хмельницькому фтизіопульмонологічному медичному центрі запрацювало відділення паліативної допомоги 24 Березня 2025 600 У Хмельницькому фтизіопульмонологічному медичном...
У 2025 році підприємство розширило перелік послуг для населення області. Обл...
МСЕК на Хмельниччині офіційно припинив своє існування 18 Березня 2025 958 МСЕК на Хмельниччині офіційно припинив своє існу...
Сьогодні, 18 березня, останній день роботи для 84 працівників МСЕК області. ...
Під час війни на Шепетівщині побільшало хворих на рак 16 Березня 2025 706 Під час війни на Шепетівщині побільшало хворих н...
Під час війни на Шепетівщині зросла кількість нових випадків раку: у 2022 ро...
Дивитись все Дивитись все