Новини
Хмельницька міська

Навчальну лабораторію археології та музеєзнавства відкрили у Хмельницькому

Навчальна лабораторія археології та музеєзнавства запрацювала на базі гуманітарного факультету при кафедрі суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. У ній зберігаються предмети від доби кам’яного віку до сучасних артефактів російсько-української війни. Вони зібрані переважно на території Хмельниччини зусиллями викладачів, студентів та істориків-краєзнавців. Лабораторія дозволить студентам підготуватись до археологічної практики. Крім того, тут реставруватимуть знахідки та влаштовуватимуть екскурсії.

Основними завданнями роботи навчальної лабораторії є проведення археологічних, історичних та етнографічних розвідок, археологічної та музейної практик студентів-істориків; реставраційних робіт артефактів, організація гостьових лекцій та відкритих занять; підготовка наукових публікацій, участь у конференціях, екскурсійна робота для учнівської та студентської молоді тощо, повідомляють у Хмельницькій обласній раді.

Концептуальні засади та напрями роботи навчальної лабораторії презентували кандидат історичних наук, доцент кафедри Сергій Семенчук та кандидат історичних наук доцент, завідувач кафедри суспільних дисциплін Володимир Островий.

Зокрема, Сергій Семенчук зосередив увагу на експозиції артефактів, що репрезентують старожитності Поділля та Південно-Східної Волині різних археологічних та історичних періодів від доби кам’яного віку до початку ХХ ст. Одночасно представлено галерею відомих науковців та музеєзнавців краю; фотогалерею літопису археологічної практики студентів, майбутніх учителів історії та громадянської освіти; етнографічну виставку речей побуту подолян ХІХ ст. Особливої уваги заслуговує представлена колекція реставрованих керамічних й скляних виробів із історичної частини міста Старокостянтинів, яка була виявлена та реставрована краєзнавцем і пам’яткоохоронцем Тарасом Проказюком. Особливу увагу привернули цінні артефакти зброї періоду середньовічної Русі – відреставровані бойові сокири, клевець, вістря стріли та фібула (застібка для одягу), які були характерними для нашого регіону.

Володимир Островий зупинився на артефактах новітньої історії України та краю. Оскільки Україна перебуває у стані війни, науковець насамперед акцентував на мілітарній частині експозиції. Було представлено експонати, пов’язані із подіями Першої світової, Української революції, Другої світової, а також сучасної російсько-української війн. Також було представлено колекцію фалеристичних пам’яток, нумізматики, боністики тощо, яка безпосередньо використовується в освітньому процесі.

До створення лабораторії долучились директор ДІКЗ “Межибіж” Олег Погорілець, завідувач сектору археології Віктор Вєтров, а також керівниця відділу охорони пам’яток історії та культури Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Ольга Юськова та старші наукові співробітники – Тарас Проказюк та Олександр Кохановський.

На безплатні навчальні екскурсії запрошують учнів та студентів навчальних закладів загальної, середньої та вищої освіти (контактний тел.: 0971521802 Сергій Семенчук).

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

Читайте також: У Меджибізькій фортеці продовжать дослідження підземель

Автор: Ірина Кошелева

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook


(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-85515725-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');