Старшокласників у Хмельницькому вчать управляти дронами
Перший урок з управління дронами для старшокласників днями провели в одному з хмельницьких ліцеїв. Він є одним з п’яти осередків у Хмельницькій громаді, де викладають предмет “Захист України”.
Урок з керування дроном, який провели для старшокласників, – пробний, розповів журналістам Суспільного вчитель предмета “Захист України” Вадим Михайлов. Перед допуском до керування звичайним FPV-дроном учень мусить налітати не менше 30 годин на симуляторі та тренувальному дроні:
“У нас є в 10 невеликих навчальних дронів, які за функціоналом практично, як бойові. У нас є 10 комп’ютерів, на яких встановлене програмне забезпечення, яке дозволяє учням відпрацьовувати навички польотів”.
Згодом, каже Вадим Михайлов, навчатиме, як дрон запрограмувати та налаштувати.
“Вони будуть вчитися спаювати, складати дрони для того, щоб розуміти, як вони працюють”.
“Взагалі програма передбачає в 11 класі вивчати цей модуль, але в нас є діти, які навчаються на інформаційному профілі, і діти мають можливість зараз попрацювати з дроном”, – розповіла директорка хмельницького ліцею Олена Кенц.
Також для навчання “Захисту України” у ліцеї діють ще два класи. Зокрема старшокласників вчать стріляти. Поки що – з пневматичних гвинтівок. Урок зі стрілецької підготовки проводить учитель “Захисту України” полковник запасу Олександр Катеринчук.
Також ліцеїстів опановують ази домедичної підготовки. Серед навчального матеріалу в аудиторії, окрім манекена, є рюкзаки парамедиків, моделі різних видів ран і обморожень, посібник з тампонування, ноші.
Ліцей – один з п’яти осередків, створених у Хмельницькій громаді для вивчення предмета “Захист України”. Три з них сформовані на базі шкіл, два – у закладах профтехосвіти.
Тепер кожен заклад освіти не буде викладати предмет на базі свого закладу, а в межах громади створюються осередки викладання предмета “Захист України” відповідно до кількості учнів 10-11 класів. Новинкою є те, що діти протягом дня відвідують осередок, де відбувається інтенсив викладання “Захисту України”, – прокоментувала директорка департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська.
Кошти на проєкт зі створення осередків взяли з міського і державного бюджетів.
Оснащення придбали за кошти державного бюджету. На ці п’ять осередків ми отримали 8 мільйонів 600 тисяч гривень. З міського бюджету виділили на співфінансування 3 мільйони 400 тисяч гривень, – розповіла Ольга Кшановська.
Навчальні заклади для створення осередків з вивчення основ захисту України обрали так, аби старшокласникам було зручно до них діставатися відповідно до розкладів занять.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook