У селі Андронівка в Старокостянтинівській громаді у Хмельницькому району наразі мешкає троє людей. Двічі на тиждень сюди автомобілем привозять продукти. Попри все, тут є мобільний зв’язок і навіть супутникове телебачення. Ймовірно, незабаром у селі з’явиться ще один постійний житель.
Одна з мешканок села, 70-річна Антоніна Ісько, розповіла Суспільному: люди почали виїздити з Андронівки у 1960-х роках:
У 1966 році я їхала вчитися після восьми класів, тоді у нас в селі було 260 душ. Було тяжко жити, зарплати в колгоспі не дуже платили. Троє поїхали у Казахстан, на цілину, більшість – до міста.
Раніше жінка мешкала на Одещині. У 1970-х роках повернулася в Андронівку, доглядати за старенькими батьками. І живе там дотепер. Допомагають їй діти, зокрема, заготовляють дрова.
Продукти у село двічі на тиждень привозить автівкою підприємниця, адже до найближчого магазину треба йти два кілометри, у сусіднє село. Крім цього приїздить пересувне відділення Укрпошти: також привозить продукти, а ще – пресу. Якщо хтось з нечисленних мешканців Андронівки захворіє, приїздить “швидка”.
Господарства жінка практично не тримає, натомість має 5 собак та 5 котів. Воду набирає з криниці на подвір’ї.
Супутникове телебачення у селі є, мобільний зв’язок – є, а от сусідів в пані Антонінин немає. Відтак сусідами вона вважає мешканців ближніх сіл Вишневе та Вербівці.
Навідується у село Дмитро Стрелковський зі Старокостянтинова. Чоловік придбав тут будинок для дачі:
Сусідів провідуємо, нашу бабусю. Вона за нами приглядає, ми за нею.
Раніше чоловік займався будівництвом. Зараз через інвалідність працювати вже не може, а в селі, каже, простіше знайти собі якесь заняття.
У селі Дмитро тримає качок, тому приїздить через день-два. Цього року чоловік виграв грант на купівлю вуликів. Планує облаштувати теплицю, зробити ремонт у хаті, щоб переїхати в Андронівку із міста на постійне проживання.
Читайте також: Із 700 мешканців залишилося 50: як село на Хмельниччині перетворилося на хутір
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







