Щодоби фахівці ГУ ДСНС у Хмельницькій області фіксують пожежі в екосистемах. І щодоби кількість таких пожеж зростає. За оцінками надзвичайників, лише з початку тижня подоляни випалили трави на площі, на якій можна було б розмістити шість повноцінних футбольних полів. Зокрема, за минулу добу на Хмельниччині вигоріло близько 11 тисяч квадратних метрів сухостою.
Нагадаємо, протягом доби 23-24 лютого на Хмельниччині суха рослинність горіла 10 разів. 24-25 лютого на території області було зареєстровано 19 пожеж, з них 16 – в екосистемах. Протягом 25-26 лютого зареєстровано 24 пожежі, з них знову 16 пожеж сталися в екосистемах (загальна площа займань склала майже 5000 кв.м). Протягом 26 лютого ліквідовано 33 пожежі, з них 28 – в екосистемах (загальна площа займань склала майже 11000 кв. м).

Таким чином, підсумовують у ГУ ДСНС, за 4 дні у Хмельницькій області спалили понад 30 тисяч квадратних метрів сухостою.
4 дні – за цей час можна відвідати 4 різні країни, або ж вислухати, проаналізувати та прийняти доленосні рішення на рівні країни… Проте, жителі Хмельницької області своїх 4 дні використали на провокування 66 пожеж в екосистемах, випаливши українські чорноземи на 3 гектарах.
Іншими слова, за цих 4 дні подоляни спалили майже 6 типових професійних футбольних полів. Уявляєте собі розмір професійних українських футбольних полів у наших гарних українських містах? Так от чотири дні поспіль горіли такі ж українські футбольні поля – від рук українців, – прокоментували у надзвичайників.

З початку року «впіймати за руку» вдалося 39 паліїв. Вони понесли відповідальність та виклали зі своїх кишень від 3 до 6 тисяч гривень штрафів.
У ДСНС України на початку тижня підбили підсумки пожеж в екосистемах лише за один день:
- Львівщина – 90 пожеж. В одному з випадків полум’я перекинулося на будівлю, але рятувальники вчасно зупинили вогонь.
- Вінниччина – 37 пожеж, площею майже 39 га. Одне з найбільших займань охопило 2,9 га кукурудзяних залишків.
- Івано-Франківщина – 57 пожеж, площею 4 га.
- Київщина – 27 пожеж, площею понад 14,5 га.
- Тернопільщина – 14 пожеж та 14 га випаленої землі. Вогонь загрожував лісосмугам і житловим будинкам.
- Чернівецька область – 9 пожеж. Лише у Чернівцях вигоріло понад 3 га землі.

Наголосили, що у 90% випадків причина – людський фактор: хтось підпалив суху траву, кинув недопалок чи не загасив вогнище, та нагадали:
- Підпал сухостою – це не прибирання, а злочин! Штраф – від 3060 грн до 6120!
- Ви знищуєте родючі ґрунти.
- Гинуть тварини та комахи.
- Дим забруднює повітря.
- Вогонь легко виходить з-під контролю та загрожує житлу.

Обгоряють коріння трав, паростки дерев і насіння; гинуть комахи та інші дрібні тваринки, які живуть у верхніх шарах ґрунту. Найгірше те, що під час весняного спалювання трави нищаться первоцвіти, багато з яких занесені до «Червоної книги», – додали у ГУ ДСНС у Хмельницькій області.

Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







