Впродовж лютого у Хмельницькому декілька разів фіксували перевищений рівень забруднення повітря. Про причини виникнення такого явища розповіли в управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького.
Двократне перевищення забруднення повітря фіксували у Хмельницькому у лютому. Як свідчить екологічний моніторинг, показники якості повітря змінювались частіше, ніж у січні 2025 року.
За даними Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, відбір проб повітря для аналізу на вміст забруднюючих речовин здійснювався на двох стаціонарних постах спостереження у місті Хмельницькому 4 рази на добу по 10 інгредієнтах:
- Пил
- Двоокис сірки,
- Розчинні сульфати,
- Окис вуглецю,
- Двоокис азоту,
- Оксид азоту,
- Фенол,
- Хлороводень,
- Аміак,
- Формальдегід.
Упродовж місяця по середньодобових концентраціях перевищення спостерігались по діоксиду азоту – 4 рази, найбільше перевищення в 1,3 раза (0,052 мг/м3), по фенолу – 2 рази, найбільше перевищення – в 1,3 раза (0,0039 мг/м3), по пилу – 2 рази, найбільше перевищення в 1,5 раза (0,225 мг/м3). По разових концентраціях перевищення спостерігались по фенолу (найбільше перевищення в 1,13 раза (0,0113 мг/м3), – йдеться у повідомленні.
Фахівці наголошують: основна причина забруднення повітря – циклон – маловітряна погода з мінусовою температурою.
Коли відбувається пониження температури повітря, процеси опалення у місті активізуються, концентрація забруднюючих речовин підвищується. Ці перевищення відбувалися, можна так сказати, локально: від 6 години вечора до 6 години ранку. Потім ця концентрація зменшувалася, – прокоментував в.о. начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького Владислав Пукас.
За несприятливих погодних умов екологи фіксують перевищення таких забруднюючих речовин, як…
Діоксид азоту і мікродисперсний пил, який, власне, продукується внаслідок процесів спалення. Якщо говорити саме про концентрації, ми фіксували двократне перевищення, – розповів Владислав Пукас.
За словами екологів, ці показники не є критичними, на здоров’я людини суттєво вони не впливають. Все залежить від чутливості організму конкретної людини.
В період підвищення концентрації забруднюючих речовин варто обмежити час перебування на вулиці з 18.00 до кінця доби, – радять фахівці.
Наразі ситуація з показниками якості повітря стабілізувалася, йдеться у сюжеті каналу Перший Подільський. Принаймні, у перші три дні весни жодних перевищень не фіксували. Надійним джерелом інформації щодо цього є станції гідрометеоцентру, які щодня моніторять ситуацію.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







