На базі Державного архіву Хмельницької області з осені 2024 року реалізують проєкт “Пам’ять мого роду”.
Проєкт створений для ветеранів російсько-української війни та їхніх дружин, аби допомогти їм дослідити свій родовід, отримати психологічну підтримку, а також пройти реабілітаційний ретрит у Меджибізькій громаді, повідомляє ЖАР.INFO.
За словами директорки архіву Катерини Бурдуваліс, задум виник після ветеранського форуму у 2024 році. Тоді вона побачила, як військові після повернення з фронту шукають себе в нових сферах, але водночас потребують підтримки. До такого висновку дійшла посадовиця, відвідавши ветеранський форум у 2024 році.
“Хтось пече булки для фастфуду, хтось робить сир, якось інакше себе реалізовують. Водночас я побачила дуже багато горя. Останній блок форуму був про те, як бізнес долучається до інтеграції учасників російсько-української війни. І тоді я зрозуміла, що ветерани, особливо ті з них, які цікавляться історією, могли для себе з архіву взяти інформацію. Адже загалом генеалогія – це дорогі дослідження. А тут вони могли би зробити це безоплатно”, – пояснює Катерина Бурдуваліс.
В управлінні ветеранської політики підтримали ініціативу, додавши до неї елемент ретриту – часу для усамітнення та психологічного відновлення.
Щоб взяти участь у проєкті, ветерани подають заявки, зазначаючи дані предків, яких хочуть дослідити. Архівісти проводять пошуки у метричних книгах, реєстрах актів цивільного стану та інших документах.
Під час ретриту ветерани відвідують архів і працюють з психологом, мають екскурсію в Меджибізькій громаді, відпочивають на місцевій базі відпочинку, де з ними працює капелан.
Учасники проєкту вже діляться своїми відкриттями. Дехто знаходить невідомі факти про своїх предків, хтось з’ясовує родинні таємниці. Від старту проєкту в архіві опрацювали родинні зв’язки 60 учасників. В одному ретриті можуть взяти участь п’ять пар (10 учасників). Починався проєкт з одного ретриту на місяць. У теплий період року кількість ретритів збільшать, обіцяє Катерина Бурдуваліс.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







