На Хмельниччині відроджують традиції подільської писанки — давнього мистецтва, яке набуває особливого значення в умовах війни.
Унікальні орнаменти, натуральні барвники та авторські техніки — саме так сьогодні виглядає сучасна подільська писанка, яка стала не лише культурним надбанням, а й інструментом психологічної підтримки для українців. Єдина на Хмельниччині писанкарка, яка двадцять років відроджує та зберігає традиції подільської писанки, – Світлана Делікатна. Про свою роботу вона розповіла Перший Подільський.
“Писанка ніколи не була популярною в Україні, її почали відроджувати за часів незалежності. З 1991 року в Києві почалися перші майстер-класи. У Львові, можливо, вони були і раніше. З’явилися люди, які остаточно почали цим займатися. Проте справжніх писанкарок, до яких можна звернутися за потребою щодо якихось архівних документів, технологічних питань, їх насправді дуже мало”, – розповідає Світлана Делікатна.
Майстриня не лише створює писанки, а й проводить майстер-класи для дітей та дорослих, зокрема під час війни, перетворюючи це мистецтво на своєрідну арттерапію.
“Це втеча від реальності на деякий час, коли ти день сидиш за столом, занурений у створення писанки, потім виходиш на вулицю — і ніби в іншій реальності”, – ділиться писанкарка.
Світлана Делікатна також працює над відтворенням писанок з унікального альбому, у якому зібрано 330 писанок, створених у Кам’янці-Подільському до та після Другої світової війни.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







