Польща надала Україні дані про фінансові оборудки ексочільниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи та її родини. Підозра стосується мільйонів, які могли бути вивезені за кордон незаконно під час війни.
Як повідомляє «Главком» з посиланням на судовий реєстр, у лютому 2025 року заступник окружного прокурора Окружної прокуратури у Варшави передав Офісу генпрокурора України матеріали кримінального провадження, де фігурували Тетяна Крупа, її чоловік Володимир і невістка Катерина.
Польські правоохоронці з’ясували, що протягом 29 травня 2022 року – 17 жовтня 2024 року вказані особи ввезли на територію Польщі через українсько-польські пункти пропуску значні суми коштів, «одержаних від вигоди, пов’язаної із вчиненням заборонених дій» (що мається на увазі під цим твердженням, матеріали досудового розслідування не розкривають деталей – «Главком»). Потім ввезену готівку, за даними слідства сусідньої країни, Тетяна, Володимир та Катерина Крупи, перебуваючи у Кракові, Вроцлаві, Щецині та інших невстановлених місцях, внесли на банківські рахунки та надалі перерахували на рахунки установ, розташованих у Швейцарії та США.
У середині березня епізод з відмиванням майна приєднано до справи, в якій Тетяні Крупі оголошено підозру в незаконному збагаченні.
Наразі українські правоохоронці готують документи про надання міжнародно-правової допомоги, а саме проведення тимчасових доступів до інформації про банківські рахунки, відкритих на Тетяну та Катерину Крупу у банках Польщі (Bank Pekao S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., PKO Bank Polski S.A.) і австрійському Erste Bank Oberbank, де мають рахунки Тетяна, Володимир і Катерина Крупи.
Крім цього, Національне антикорупційне бюро має намір допитати, окрім вищеперерахованих членів сім’ї підозрюваної, також її сина, ексначальника управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області Олександра Крупу щодо коштів, вивезених ними за межі України та внесених на рахунки в іноземних банківських установах.
За інформацією “Главкому”, у лютому 2025 року прокурор у суді заявив: під час війни родичі Крупи і сама підозрювана вивезли за кордон незадекларовану готівку. Наприклад, у жовтні 2022 року Тетяна Крупа не вказала при виїзді з України, що перевозить $600 тис. готівки. Вже перетнувши польський кордон, повідомила тамтешнім митникам, що має при собі відповідну суму коштів. Далі вказані кошти ексголова МСЕК поклала на рахунок в одному з банків Польщі.
«Слідство не встигло арештувати кошти Крупи у польському банку, оскільки їх було виведено у швейцарський банк. Про це ми дізналися від фінансової розвідки у листопаді 2024 року. 22 листопада звернулися до федеральної юстиції Швейцарії із запитом заблокувати цей рахунок… Разом з тим, 7 грудня отримали відповідь про неможливість заморозити рахунок у зв’язку з тим, що такого рахунку не існує. Тобто кошти вивели після набуття Крупою статусу підозрюваної», – пояснив прокурор.
Крім того, за даними слідства, інші родичі Крупи також вивели кошти з іноземних банків. Зокрема, чоловік Володимир Крупа тримав у польському банку $1,2 млн, син і невістка Крупи, а також чоловік зберігали в австрійських банках понад $ 1 млн.
«На жаль, сторона обвинувачення перебуває у ролі наздоганяючого, намагаємося віднайти ці кошти і накласти арешти», – заявив прокурор.
Нагадаємо, 31 березня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визначила нову суму застави для Тетяни Крупи, вкотре зменшивши її – цього разу до 230 мільйонів гривень.
Як відомо, 3 жовтня 2024 року правоохоронці вилучили у квартирі сім’ї Тетяни Крупи велику суму готівки: у вітальній кімнаті – $106,1 тис., 6,7 тис. євро і 67,5 тис. грн; у гардеробній, де розміщувався сейф, – $315,9 тис. і 25,4 тис. євро; у спальні чоловіка підозрюваної Володимира Крупи – $253,1 тис., 70 тис. євро і 143 тис. грн; у ще одній спальні – $2,5 млн, 37,8 тис. євро і 702 тис. грн. Цю готівку, походження якої досі невідоме, арештував суд.
Також накладено арешт на $93 тис. і 2 тис. євро. Гроші було знайдено у робочому кабінеті головлікаря Тетяни Крупи. Водночас згідно з декларацією за 2023 рік, Тетяна Крупа та її чоловік Володимир відобразили 24 млн грн офіційних доходів. Всього арештовано понад 150 об’єктів нерухомого майна, яким, за даними слідства, володіє підозрювана та члени її родини, повідомляє “Главком”.
24 лютого 2025 року Тетяну Крупу було офіційно звільнено з посади після остаточної ліквідації МСЕК.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







