Після того, як у Кам’янці-Подільському та Старокостянтинові підняли тарифи на проїзд у транспорті, про те ж саме почали просити перевізники в обласному центрі, де вартість проїзду не змінювалася з 2022 року. Нагадаємо, вартість квитка у тролейбусі становить 6 (за е-квитком) та 7 (інші види оплати) гривень. Вартість проїзду у маршрутках та комунальних автобусах становить 12 гривень. За словами перевізників, ці тарифи не покривають їхніх витрат, тому вони просять більше.
У Кам’янці-Подільському до 1 квітня вартість проїзду у транспорті приватних перевізників становила 10 гривень. перевізники просили підняти її до 18 гривень. Зрештою, новий тариф встановили на рівні 13 гривень, що на гривню дорожче, ніж зараз в обласному центрі.
У Старокостянтинові з кінця березня проїзд для дорослих коштує 15 гривень, для школярів (на період навчального року) та учнів Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей» – 7 гривень 50 копійок.
У Хмельницькому розподілу на дорослих та дітей у приватному транспорті немає – всі платять однаково по 12 гривень.
Рішення вкотре просити владу відкоригувати тарифи перевізники пояснюють зокрема тим, що автопарки за останні роки було суттєво оновлено, додалося великогабаритних автобусів, відповідно, умови перевезення пасажирів суттєво покращилися, а існуючі тарифи не покривають витрат.
Як пише vsim.ua, у квітні 2024 року перевізники розповідали, що оптимальним тарифом для них було 18-20 гривень. Пояснювали це тим, що майже 10% з кожної оплати поїздки доведеться платити за користування валідаторами, які мали запрацювати в приватному громадському транспорті. Однак встановлювати валідатори у приватному громадському транспорті у Хмельницькому почали лише навесні цього року. І то – лише у великогабаритних автобусах №№ 2, 21, 22, 28, 29, 29а, 46, 49 та 49а. У малих маршрутках валідатори також з’являться, але пізніше.
До слова, у коментарях до новини хмельничани також згадують про валідатори: вимагають від перевізників спочатку забезпечити ними приватний транспорт, порахувати кількість пасажирів та виторг, а вже потім говорити про збитковість.
А чому вони оплату не зроблять через валідатори?Ми тоді будемо знати, скільки людей перевезено, скільки грошей зароблено.Тоді можна говорити про адекватну оплату проїзду.Бо, можливо, це ще забагато.
Хай ставлять працюючі валідатори для початку. Проїзні хай приймають. А то дав бабло, потім кондуктор з водієм в кінці дня касу поділили і плачуть, що немає бабла автобуси ремонтувати!!!
Що значить «просять»?! На якій підставі вони вимагають підвищення? Вони можуть надати показники збитковості? Просять вони! А ми просимо 10 гривень, нас більше)
А як вони рахують скільки перевозять пасажирів, квитків ніхто не дає, а якщо вимагаєш, то готовий випхати з транспорту.
Можливість оплати картою? Фіскальний чек за проїзд? Місячний проїзний? А тоді подумаємо про підвищення…
За словами директора ГО «Асоціація пасажирських перевезень Поділля», заступника директора з перевезень КП «Електротранс» Володимира Богачука, прохання перевізників – аргументоване, адже дорожчають і пальне, і запчастини, а вартість проїзду залишилася на тому ж рівні.
Однак і на цей аргумент у хмельничан є свої контраргументи:
Перевізники просять !? А зарплата як ?! Із збільшенням військового збору тільки зменшилась….
Підвищення зарплатні і пенсій немає. Чому має бути підвищення ціни на проїзд?
Зарплати не піднімаються. Ціну піднімали за проїзд вже скілька разів, а зарплати мізерні.
У владі звернення перевізників щодо збільшення тарифу отримали. Заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук каже: наразі воно розглядається, однак поки що відповіді на питання, чи буде підняття тарифів, немає. відповідне рішення має прийняти виконком Хмельницької міської ради.
Також посадовець повідомив, що наразі 90% великогабаритного приватного громадського транспорту вже обладнані валідаторами. До кінця травня всі роботи мають завершити та запустити у тестовому режимі в роботу безготівкову оплату.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







