Днями активісти ГО Річки Хмельниччини” пройшлися вздовж однієї з приток Південного Бугу в обласному центрі. Про побачене розповіли на своїй сторінці у соцмережах.
Станом на початок липня, кажуть активісти, через річку Плоску біля Царського озера вода не протікала, а риба – задихалася.
Чому так? Тому що величезне водосховище вище по течії у с. Малашівці, яке містить близько 1 мільйона 120 тисяч кубометрів води, тоді, коли це дуже потрібно, не пропускає вниз по течії НАВІТЬ мінімальний обсяг так званого “санітарного пропуску” – визначеного обсягу води, щоб нижче по течії була вода. Зате в кінці осені, щоб виловити рибку – спускають воду. Та ця вода дуже потрібна в липні, серпні, вересні! – пишуть у коментарі до фото.

В жаркі місяці, кажуть активісти, згідно із встановленими Басейновим управлінням водних ресурсів річки Південний Буг режимами, Малашівецьке водосховище повинне давати воду вниз.
Але в меженний період води з Малашівців немає, це грубе порушення режимів роботи водосховищ на Плоскій. Ну а шо, в нас же війна, перевірок не буде, от і можна користуватися водою (не безкінечним ресурсом!!) як заманеться, – коментують у ГО “Річки Хмельниччини”.
Та звинувачують у бездіяльності, зокрема, владу Хмельницької громади, “адже річка Плоска на всій довжині протікає в межах Хмельницької МТГ, отже, Управління з питань екології та контролю за благоустроєм могло б стежити за дотриманням режимів”.
На всій довжині Плоскої немає жодної відеокамери на гідроспорудах, а дані з мірних рейок, які показують рівні води, чиновники НЕ збирають і не опрацьовують, та й, схоже, що існуючі рейки досі не встановлені у повній відповідності до нормативів, а подекуди хіба зроблено тільки їх імітацію, “прихватизатори” ймовірно дурять водників і встановили “липові” відмітки, – стверджують активісти.
Попри те, що стан води у Південному Бузі катастрофічний, а купання на міському пляжі вже не вперше МОЗ називає небезпечним, влада Хмельницького на це ніяк не реагує, хіба що звітує про зариблення річки все новими і новими партіями мальків та виливання цистерн хлорели. Однак стан річки від цього ніяк не покращується.

Наша Хмельницька громада – у глибокій водно-екологічній кризі. “Прихватизація” водосховищ і ставків убиває наші річки, адже контролю за користуванням водою – немає. А про власників Малашівецького водосховища і ті копійчані суми, за які вони “отримали в аренду” більше мільйона кубометрів води, ми ще напишемо, підсумували у ГО “Річки Хмельницького”
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







