Через заборону полювання в умовах воєнного стану у лісах Хмельниччини (і не тільки) популяція хижаків, які становлять загрозу не лише свійським тваринам, а й людям, зросла до загрозливих масштабів. Вовки та лисиці атакують села області, спричиняючи паніку серед населення. Звернення до влади з проханнями вплинути на ситуацію, схоже, результатів не мають. Тож люди змушені самостійно відбиватися від подекуди агресивних тварин, що дедалі частіше з’являються на території їхніх домогосподарств.
Зокрема, популяція вовків та лисиць зросла у Шепетівському районі. Хижаки заходять в села, нападають на свійських тварин. Жертвами нападів вже стали собаки, козеня, вівці. За словами мешканців сіл, тварини не бояться ні людей, ні транспорту – підходять впритул. Поки що – не нападають. Лисиці “захоплюють” села – під закинутими хатами риють нори і там живуть.
Популяція хижаків зростає з кількох причин: через заборону полювання збільшується їхня “кормова база” – дикі свині та кози. Крім того, з регіонів, де ведуться бойові дії, дикі тварини тікають у більш” спокійні” ліси, зокрема, на Хмельниччину.
Минулого року диких тварин відстрілювали. Серед вбитих 37 лисів одна була хвора на сказ, повідомляє Суспільне Хмельницький
Неспокійно наразі і в Хмельницькому районі. Зокрема, у селі Олешин, що неподалік Хмельницького, місцеві мешканці змушені відбиватися від лисиць самостійно, зокрема, використовуючи підручні засоби. При цьому, судячи з коментарів, влада селянами нічим не допомагає. Ось такий допис поширили на сторінці в соцмережах Олешинської громади, що входить до Хмельницької тергромади:
Ось прийшов час і мені подякувати нашій голові ОТГ Базилюк Валентині за гарну і дієву пораду щодо лисів в нашому селі. Дітей закрила в хаті, а я бігаю за лисом з вилами. Лис хворий, бо кидається на дітей і дорослих і собак він не боїться. Дзвонила в Держспоживслужбу, вони кажуть що це робота нашого ОТГ. Дякую Вам Валентина за гарну пораду.
Яку саме пораду дала голова старостату, можна лише здогадуватися. Проте, судячи з допису, можна зробити висновок, що селянам порадили боротися з хижаками, як зможуть.
У коментарях мешканці громади (і не лише цієї) пишуть:
Вони зараз всі так працюють… Аби відбути день до вечора…
Я вас розумію як ніхто… Але Летичівська ОТГ. У нас лис з виводком були, то наш голова ОТГ сказав місяць чекати… А так – ходіть з вилами. А в мене мала дитина. А лис до хати приходив до порога… І знаєте, зрештою нічого не зробила наша влада… Довелося капкани ставити…
Так де ж їх взяти, ті капкани? Вони не продаються, а зробити так ніхто не хоче, не може, не вміє…
Зверніться до мисливців у вашій громаді, має бути такий підрозділ мисливців і рибаків. Вони нам підказали. І через місяць нам таки схвалили відстріл лисів у населеному пункті. Але лиси уже забралися із трьома лисенятами (а троє попали в капкан). Тому уже пізно було через місяць щось відстрілювати. А як я добилася цього – писали колективну заяву з усієї вулиці (бо покрали і курей, і качок, і котенятами з котами не знехтували ті лисиці), окремо ходили на прийом до голови ОТГ, я ще й фото і відео фіксацію зробила і додала до заяви колективної. Але моя порада – не сполохати, щоб їх через місяць таки відстріляли. Я з тими лисами третій рік борюся, а вони приходять виводок ростити до хат, де є їжа.
На днях лис завітав і до нас додому Був прямо під вікнами будинку. І це в селі, де живуть люди, не кажучи вже про те, що робиться там, де люди живуть біля полів.
Не дивлячись на те, що не можна полювати, таки можна робити відстріл, про який завчасно попереджати, бо у Шепетівці вже вовки є! А що тут до нас – 100 км! Скоро з хати будемо боятися вийти!
Вже в Красилівському районі є
Якщо лис не боїться людей, то швидше за все, що він хворий на сказ. Це дуже небезпечно.
А що робити? Ніхто нічого не хоче робити.
Зважаючи на загрозливу ситуацію з хижаками в області, 7 липня збиралася Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Хмельницькій обласній військовій адміністрації. Кажуть, там обговорювали можливість відстрілювання хижих та шкідливих тварин на території області. Що зрештою вирішили, наразі невідомо – на офіційній сторінці Хмельницької ОДА інформація про цю зустріч відсутня.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







