Понад два місяці вирували пристрасті навколо питання об’єднання двох вишів – Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Подільського державного університету. Дискутували з цього приводу представники навчальних закладів, міської та обласної влади, духовенства та нардеп. Наразі розпорядження, підписане прем’єр-міністром, офіційно опубліковане на урядовому порталі.
Нагадаємо, КПНУ вимагало зберегти після об’єднання назву «Кам’янець-Подільський», ім’я Івана Огієнка та статус «Національний». ПДУ та міська рада Кам’янця-Подільського це рішення підтримали. Хмельницька ОВА відстоювала позицію обох університетів і запевнила, що підтримає у законний спосіб повернення статусу «Національний» вже об’єднаному закладу.
Палка суперечка відбулася між народним депутатом Ігорем Марчуком та начальником Хмельницької ОВА Сергієм Тюріним. Після того, як нардеп назвав об’єднання двох вишів “шкідливим” та “антиукраїнським рішенням “п’ятої колони”, очільник Хмельниччини закликав не “спекулювати” й не “політизувати” питання об’єднання університетів. Також він навів аргументи, чому об’єднання двох вишів має відбутися в тому форматі, в якому воно було початково заплановане та напрацьовувалося близько року.
Тезисно аргументи начальника Хмельницької ОВА були такі:
- У разі обрання способу приєднання у вигляді ЗВО «ПДУ» до КПНУ, це неодмінно потягне за собою втрату понад 1200 га земель сільськогосподарського призначення, які належать ЗВО «ПДУ» і є надбанням багаторічної праці усього колективу університету.
- Значною мірою ускладниться процес переоформлення майна через неспівмірну кількість об’єктів в кожного з університетів, що потягне за собою збільшення в кілька разів терміну реалізації проєкту об’єднання.
- Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка має 61 об’єкт, тоді як Подільський державний університет — майже 500 об’єктів, серед яких земельні ділянки, навчальні корпуси, майстерні, гуртожитки, службові приміщення, а також сільськогосподарська та інша техніка і транспорт.
- За останніми даними у системі ЗВО «ПДУ» навчається 6674 здобувачі денної форми вищої та фахової передвищої освіти, тоді як у КПНУ ця кількість становить 2443 здобувачі денної форми навчання вищої освіти.
Після цього нардеп та посадовець обмінялися такими репліками:

Наразі крапка у суперечках поставлена: розпорядження Кабінету Міністрів України офіційно опубліковане на Урядовому порталі. Відповідно земля, коледжі, історична спадщина – збережені,
повернення статусу «Національний» та топоніму «Кам’янець-Подільський» — спільна мета двох університетських команд і влади. Порозуміння в цьому питанні досягнуто, повідомляє Вечірній Кам’янець.
Проте пристрасті, схоже, не вщухли. Український політик та громадський діяч Микола Томенко, який виступав проти об’єднання вишів в тому форматі, який викликав дискусії, прокоментував підписане розпорядження так:
І ось Вам одне з останніх рішень Шмигаля або так званий цинічний дембельський акорд. З 11 червня всіх годували брехнею про те, що чесний премʼєр-міністр НІКОЛИ не підпише Постанову КМУ про фактичну ліквідацію знаменитого Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, створеного Гетьманом Павлом Скоропадським в 1918 році. І ось, фактично, останній підпис Шмигаля на посаді й єдиного Університету часів УНР немає! Бо, як кажуть, хочеш залишатися у владі – роби, як тобі кажуть вожді. Тим паче, що знамениті хмельницькі родини вже давно поділили вузівську землю і ботанічний сад. Єдина порада від мене: ця постанова КМУ з правової точки зору НІКЧЕМНА, бо створення та ЛІКВІДАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНИХ закладів можливі ВИКЛЮЧНО УКАЗАМИ Президента. Тож правильно і справедливо буде оскаржувати її.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







