У Департаменті природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА оприлюднили інформаційно-аналітичний огляд щодо стану довкілля Хмельницької області за результатами моніторингових спостережень у червні 2025 року. Документ викликав запитання та нарікання активістів, які переймаються долею Південного Бугу, стан якого протягом тривалого часу викликає занепокоєння.
Оприлюднений на офіційній сторінці Хмельницької ОДА документ містить дані про:
- Стан атмосферного повітря
- Стан поверхневих вод у басейнах таких річок, як Дністер, Південний Буг та Дніпро.
- Радіаційний стан
Запитання у хмельницьких активістів викликали дані, що стосуються стану води у Південному Бузі. Як йдеться у документі, “дослідження поверхневих вод басейну р. Південний Буг виконано Лабораторією Хмельницького обласного центру з гідрометеорології на 2 пунктах спостереження”. Дослідження проводилися на 2 пунктах спостереження – 1 км нижче та 0,7 міста Хмельницький Хмельницького району.
Інформація стосовно результатів досліджень показників якості поверхневих вод р. Південний Буг, що входять до складу басейну р. Південний Буг, за звітний період у порівняні з попереднім місяцем та відповідним місяцем минулого року наведена у таблиці 2.4 та 2.5 відповідно, йдеться в аналітичному огляді.
Таблиці виглядають так:


Скорочення, наведені у таблицях:
- ГДК – гранично допустимі концентрації
- БСК5 – Біохімічне споживання кисню
- ХСК – Хімічне споживання кисню
В обох таблицях немає даних по двох показниках, що фігурують у звітах Хмельницького обласного центру із гідрометеорології – так стверджують активісти:
Чиновники Хмельницької ОДА “викидають” зі своїх звітів “незручні” дані по забрудненню Південного Бугу біля м. Хмельницький? Подивіться, шановні хмельничани, як працює Департамент природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА: раз на місяць вони збирають дані від Хмельницького обласного центру із гідрометеорології, Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області, і продукують звіт. АЛЕ! У їхній звіт чомусь не потрапляють саме ті дані по азоту амонійному і азоту нітритному, де зафіксовано величезні (42-кратні!) перевищення. Чому ця інформація не потрапляє в звіт? Що це? Байдуже ставлення до своєї роботи, чи зумисне замовчування? Цілеспрямовано створена методика “окозамилювання” для профільного заступника Cергій Тюрін – Голова Хмельницької ОДА? Щоб йому на стіл ліг “нормальний звіт”?



Судячи з поширеного днями відео у соцмережах, Південний Буг у Хмельницькому наразі виглядає так:
Читайте також: Хмельничани знайшли альтернативу відпочинку на брудному Південному Бузі
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







