“Половинку кавуна, будь ласка”, — фраза, яку часто чують продавці на ринках Хмельницького. Але лікарі просять утриматися від покупки розрізаних баштанових. Така економія може обернутися серйозним отруєнням.
З початком сезону баштанових у Хмельницькому побільшало розкладок із кавунами та динями. Часто продавці пропонують не цілий плід, а половину чи чверть. Та, як пояснюють медики, на відкритій м’якоті дуже швидко розмножуються бактерії, особливо в спеку.
“Солодка м’якоть швидко стає ідеальним середовищем для розмноження бактерій. Коли розмножуються бактерії, виникають різноманітні кишкові інфекції, такі як гострі гастроантероколіти, дезентерія, сальмонельози. Тому, якщо цей плід зберігається без холодильника, а особливо під палаючим сонцем, тоді ймовірність розмноження бактерій ще більше посилюється. Куштуючи такий кавун, ви наражаєте себе на небезпеку, адже є чималий ризик зараження кишковою інфекцією”, — розповідає завідувачка відділенням Хмельницької інфекційної лікарні Інна Гвоздовська для телеканалу Перший Подільський.
Ознаки отруєння після вживання неякісних фруктів або овочів:
- нудота, блювота, діарея;
- підвищення температури;
- біль у животі (ниючий або схваткоподібний).
Лікарі також закликають не купувати пошкоджені овочі чи фрукти — особливо на стихійних ринках. Продукти з мікротріщинами, гниллю або плямами допускаються тільки до термічної обробки, наприклад, для приготування соусів. Але не для споживання у свіжому вигляді.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







