Зимова негода традиційно додає роботи медикам. Ожеледиця та снігопади, що накрили місто, призвели до стрімкого зростання кількості пацієнтів у травмпунктах. Лише у першій половині дня вчора, 12 січня, по допомогу звернулися близько 30 людей. Найчастіші діагнози: переломи рук, ніг, ребер та ключиць.
За минулий тиждень (з 5 по 11 січня) вулиці Хмельницького стали справжнім випробуванням для пішоходів. Загалом за цей період зафіксовано 214 випадків вуличного травматизму, повідомляє vsim.ua.
Найскладнішим днем тижня стало 7 січня: тоді на вулиці травмувалася 41 людина, а лікарі зафіксували рекордні 30 переломів за добу.
| Дата (січень 2026) | Усього звернень | Травми на вулиці | Кількість переломів |
|---|---|---|---|
| 5 січня | 72 | 27 | 22 |
| 6 січня | 53 | 32 | 11 |
| 7 січня (пік) | 71 | 41 | 30 |
| 8 січня | 51 | 26 | 15 |
| 9 січня | 61 | 30 | 16 |
| 10 січня | 53 | 34 | 15 |
| 11 січня | 59 | 24 | 16 |
| ЗА ТИЖДЕНЬ: | 420 | 214 | 125 |
Хто у зоні ризику та які травми найчастіші?
У травмпункті кажуть, основною причиною звернень залишаються переломи верхніх та нижніх кінцівок. Окрім ніг та рук, хмельничани часто ламають ключиці та ребра. Фіксували також перелом носа внаслідок падіння на слизьких тротуарах.
Найбільша загроза чатує на людей літнього віку. Через крихкість кісток падіння для них часто завершується складними травмами, які потребують тривалого лікування та реабілітації.
Як уберегтися під час ожеледиці?
Медики та рятувальники закликають містян бути максимально обережними:
- Обирайте правильне взуття: воно повинно мати підошву з мікропорористої або іншої м’якої основи та без високих підборів.
- Не поспішайте: робіть дрібні кроки, трохи розслабивши коліна.
- Не тримайте руки в кишенях: це погіршує рівновагу та збільшує ризик важких переломів при падінні.
- Будьте уважними на сходах: завжди тримайтеся за поручні.
У разі падіння та виникнення болю в суглобах або набряків — не займайтеся самолікуванням, а негайно звертайтеся до травмпункту.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини