Одним із пріоритетних завдань, які поставила перед собою міська влада два роки тому, стало відновлення дитячих майданчиків. Завдяки програмі, започаткованій мером Михайлом Сімашкевичем, минулоріч у місті було оновлено понад 70 дитячих платформ – встановлено нові гірки, машинки і тракторці.
У 2016-му розпочато роботи з капітального ремонту парку Героїв Євромайдану. Наразі виконано перший етап робіт, підсвічено вхідну арку відпочинкової зони. Також стартував проект з облаштування парку-мініатюр замків і храмів України на Вірменському бастіоні.
Минулий рік відзначився й кількома завершеними, часто оригінальними, проектами:
– відкриттям Європейського скверу на День міста з флагштоками всіх країн, які входять до Євросоюзу;
– реконструкцією площі біля центрального ринку з викладеним плиткою у центрі символом міста;
– облаштуванням сучасної дорожньої розв’язки в Старому місті;
– встановленням на Лебединому озері зарядки для мобільних телефонів на сонячних батареях у вигляді великої парасолі;
– започаткуванням нічних маршрутів;
– облаштуванням опори з таблом руху маршрутних транспортних засобів та зарядкою для мобільних пристроїв на зупинці біля центрального ринку.
Особливу увагу минулого року в комунальній сфері було приділено ремонту доріг, внутрішньобудинкових проїздів, тротуарів, перекопів. Так, у 2016-му відновлено 43 тис. кв. м доріг на загальну суму близько 15 млн грн.
Уперше за багато років з міського бюджету виділено понад мільйон гривень на дворові проїзди. Результат – 16 відновлених дворів (8 530 м.кв. дорожнього полотна та тротуарів).
На міських автошляхах нанесено 52 км дорожньої розмітки.
Проведено технологічну реконструкцію зливових мереж в районі оптового ринку “Династія”, а також влаштовано нову мережу по вул. Гагаріна (район “Фуршету”та дитячого садка).
Упродовж минулого року вдалося придбати міні-асфальтний завод, дорожній каток, асфальтоукладальник, грейдер, трактор для розчистки тротуарів від снігу.
Незважаючи на те, що торік держава перекинула на міські бюджети фінансування пільгових перевезень, у 2016-му проїздом комунальними автобусами скористалося близько одного мільйона кам’янчан. Загалом перевезено 14 млн пасажирів.
На території міста влаштовано близько 3 200 дорожніх знаків. Торік придбано та встановлено ще 294.
Продовжується реалізація програми «Теплий дім», яка передбачає співфінансування робіт міською владою та мешканцями будинку у співвідношенні 50/50. Торік утеплено 11 багатоповерхівок. Крім того, у багатоквартирках міста відремонтовано 21 ліфт, в яких закінчився термін експлуатації.
За 2016 рік житлово-комунальні підприємства міста сплатили до міського бюджету у вигляді податків 1 млн.грн. Упродовж останніх шести років ЖЕКи міста працюють самостійно без фінансових дотацій міської ради.
Одне із завдань, яке поставив міський голова перед житлово-комунальним господарством минулого року, – оновлення контейнерних майданчиків. Тож торік виготовлено та встановлено 11 нових металевих контейнерних платформ, а також безпосередньо придбано та встановлено 49 сучасних євроконтейнерів.
Діє програма з озеленення міста. Минулого року комунальники висадили близько 40 тис. саджанців різних квітів, що в чотири рази більше, ніж 2015-го, і понад 60 дерев, облаштовано клумби в різних куточках міста.
Також розпочато масштабний проект зі встановлення правових меж каньйону та геологічної пам’ятки “Смотрицький каньйон”. Виготовлено його 3D-модель і фахово встановлено, що вік каньйону нараховує 260 тис. років, а силурійські породи на скелях – 420 млн. років.
Завершено проект підсвітки Галереї мистецтв, а на Новий рік – ще й Вірменської церкви. Міський голова Михайло Сімашкевич доручив департаменту ЖКГ розглянути й інші об’єкти історичної спадщини, що потребують архітектурно-декоративної підсвітки.
Джерело: сайт Кам’янець-Подільської міської ради.
Читати інші новини







