На Хмельниччині готують місця для проживання 5 тисяч переселенців

На Хмельниччині готують місця для проживання 5 тисяч переселенців 05 Жовтня 2022 1 427
Офіційно

Загалом у Хмельницькій області планують прийняти ще 75 тисяч вимушено переміщених осіб, яких евакуйовують з місць ведення бойових дій або з тих регіонів, проживання в яких в зимовий період може бути ускладнений через розбиту ворогом інфраструктуру. Аби ефективніше готуватися до підготовки місць проживання та прийому людей, в області створили робочу групу з питань сприяння забезпеченню прав та свобод ВПО. Установче засідання групи відбулося вчора, 4 жовтня.

Сконцентрувати всю інформацію про вимушених переселенців, їх потреби, можливість надання для них житла і різних видів підтримки та допомоги від громад та донорів – це основне завдання новоствореної робочої групи з питань сприяння забезпеченню прав та свобод ВПО. На цьому наголосив під час установчого засідання групи заступник голови ОДА Володимир Юр’єв.

“З початком російської агресії наша область почала приймати величезну кількість людей, що потребували прихистку. Зрозуміло, що ніхто не був готовий до такої ситуації, і доводилося дуже оперативно розв’язувати питання з їх розселенням та забезпеченням. Через це для розв’язання нагальних питань залучалися люди з різних структурних підрозділів, які не завжди ефективно взаємодіяли між собою. Минуло понад 7 місяців, але ця проблема у нас досі виникає, – зауважив посадовець. – Аби уніфікувати усі дані, зосередити в єдиному центрі всю необхідну інформацію та ефективно її опрацьовувати, ми вирішили створити цю робочу групу”.

Володимир Юр’єв наголосив, що вона має бути активним дієвим робочим органом, який працюватиме щоденно, формуючи масив даних з питань підтримки ВПО, аби чітко розуміти ситуацію в області. Саме на основі цієї інформації надалі будуть ухвалюватися відповідні рішення про розміщення вимушених переселенців, їх харчування та забезпечення найнеобхіднішим, створення центрів компактного проживання та багатьох інших.

Очільником робочої групи призначено Олега Мартинюка, заступника директора Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОВА. Також до її складу увійшли представники різних структурних підрозділів ОВА, які дотичні до розв’язання питань ВПО, представники РВА, Обласного центру зайнятості, ГУ Національної соціальної сервісної служби та ГУ ДСНС в області. За необхідності до роботи будуть залучати і інших фахівців.

Окреслюючи першочергові напрямки роботи, Олег Мартинюк зазначив, що основну увагу наразі буде зосереджено на наповненні трьох основних реєстрів інформації. Один з них – діючий реєстр житла для ВПО в розрізі громад та районів, який регулярно оновлюється. Він містить інформацію щодо наявних приміщень, їх форму власності, потужність тощо. Дані цього реєстру мають в стислі терміни бути верифіковані, аби за необхідності можна було чітко визначити першочергові для заселення місця.

Другий реєстр зараз перебуває на стадії розробки. Він міститиме інформацію про наявні в громадах приміщення, на базі яких можна буде створювати центри компактного проживання ВПО, зокрема, про їх площу, загальний стан будівлі, наявність світла, води, опалення, санвузлів, кухонь, прогнозовану потужність та потребу у коштах для проведення усіх необхідних робіт. Ці дані є важливими для залучення допомоги від донорських організацій.

Як зазначив Володимир Юр’єв, запити на таку інформацію регулярно надходять до ОВА. Благодійники зацікавлені вкладати кошти саме в облаштування місць компактного проживання переселенців, і в області уже реалізовується декілька таких проєктів. Реєстр приміщень для ремонту та реконструкції в розрізі громад та районів дозволить комплексно аналізувати відомості про будівлі, що пропонуються, та обирати з них ті, які відповідають вимогам донора.

Інформацію про донорські організації, їх контактні дані, допомогу, яку вони пропонують, їх технічні та фінансові можливості планують узагальнити в третьому реєстрі. Це допоможе краще розуміти загальну картину щодо варіантів залучення ресурсів цих благодійників, аналізувати перспективи та результати співпраці, покращити комунікацію.

Окремо Володимир Юр’єв наголосив на важливості удосконалення взаємодії з територіальними громадами, аби інформація, яка від них надходить, була актуальною, максимально повною та відповідала дійсності. За його словами, зараз область готує місця для розміщення 75 тисяч переселенців. Облаштовувати їх будуть поступово, але уже в найближчі тижні потрібно підготувати щонайменше 5 тисяч місць для розселення, де буде усе необхідне для людей.

Саме тому, окрім роботи над реєстрами, члени робочої групи найближчим часом мають здійснити об’їзд та огляд приміщень, визначених громадами для поселення ВПО, аби на місці оцінити їх придатність та відповідність вимогам. Разом з тим, зауважив посадовець, уже зараз потрібно працювати над тим, аби вимушені переселенці максимально швидко інтегрувалися в життя громад, знайшли роботу та облаштували свій побут, адже в умовах війни ресурси як місцевих, так і державного бюджету, які можуть бути спрямовані на їх підтримку, на жаль, є обмеженими.

На завершення Володимир Юр’єв доручив керівнику групи налагодити комунікацію із спільнотами вимушених переселенців із різних регіонів, які зараз створюються в області за принципом земляцтв. На його думку, таке спілкування дозволить швидше реагувати на їх запити та узагальнити інформацію про потреби, і водночас – отримувати зворотний зв’язок та аналізувати ефективність роботи з ВПО в області.

За інформацією пресслужби Хмельницької ОВА

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Форум підприємців малого та середнього бізнесу відбувся у Хмельницькому 11 Квітня 2025 278 Форум підприємців малого та середнього бізнесу в...
Форум підприємців малого та середнього бізнесу, виробників крафтової продукц...
На Хмельниччині вночі лунали вибухи: що відомо про наслідки атаки шахедів 10 Квітня 2025 3 150 На Хмельниччині вночі лунали вибухи: що відомо п...
Повітряна тривога вночі на Хмельниччині лунала майже три години. У місцевих ...
130 пільгових кредитів отримали підприємці Хмельниччини у березні 08 Квітня 2025 440 130 пільгових кредитів отримали підприємці Хмель...
У рамках реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» протягом бе...
Підтримку військових, ветеранів та членів їх сімей обговорили з американськими партнерами у Хмельницькій обласній раді 08 Квітня 2025 324 Підтримку військових, ветеранів та членів їх сім...
Голова обласної ради Віолета Лабазюк в онлайн-форматі зустрілась із представ...
На Хмельниччині оголосили день жалоби 06 Квітня 2025 608 На Хмельниччині оголосили день жалоби...
6 квітня, у неділю, на Хмельниччині оголошено День жалоби за загиблими внасл...
Прикордонник з Хмельницького став наймолодшим Героєм України 05 Квітня 2025 1 142 Прикордонник з Хмельницького став наймолодшим Ге...
Владислав родом із Хмельницького. У квітні 2024 року добровільно пішов служи...
На Хмельниччині шахраї розсилають листи від імені податківців та просять гроші на ЗСУ 04 Квітня 2025 428 На Хмельниччині шахраї розсилають листи від імен...
Невідомі особи здійснюють дзвінки суб’єктам господарювання, надсилають елект...
Хмельницька ОВА підписала меморандум із Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності 03 Квітня 2025 420 Хмельницька ОВА підписала меморандум із Львівськ...
Меморандум про це підписали начальник ОВА Cергій Тюрін та ректор університет...
Дивитись все Дивитись все