Молоді люди з обмеженими можливостями у Хмельницькому вчилися виготовляти ляльки-мотанки
Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підготував для членів Товариства молодих інвалідів цікаву та насичену програму.
Зокрема, для підопічних товариства провели майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки як символу родинного оберегу. Із великою зацікавленість присутні прослухали історію виникнення української народної ляльки, яку розповіла Галина Бучківська, завідуюча кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та трудового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Майстриня зазначила, що здавна в кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.
Окрім того, всі присутні мали можливість долучитись до виготовлення ляльки власноруч. Час промайнув досить швидко, всі учасники отримали багато вражень від процесу виготовлення, духовно збагатились й зарядились позитивною енергетикою.
Цього ж дня для членів Товариства було організовано екскурсію до Хмельницького обласного художнього музею, де молоді люди з обмеженими можливостями мали можливість насолодитись виставкою Українського мистецтва другої пол. ХХ–ХХІ ст.
Автор: Алла Самойленко