Лише за травень аварійна служба газу 104 Хмельницької філії “Газмережі” здійснила близько 1700 виїздів на виклики споживачів газу області та усунула 1047 витоків природного газу, які є вкрай небезпечними та можуть призвести до небезпечних наслідків: пожежі, вибухів та отруєнь.
Які причини витоків газу та як їм запобігти?
Основними причинами витоків газу є:
- – нехтування правилами безпеки користування газом
- – відсутність технічного обслуговування
У Хмельницькій філії “Газмережі” нагадують, що обовʼязок споживачів – неухильно дотримуватися правил безпечного використання газу в побуті, а також забезпечити регулярне проходження технічного обслуговування газових приладів і мереж виключно у спеціалістів, які мають необхідні дозволи на проведення даних робіт. Адже обладнання та газопроводи з часом старіють, зношуються, а його заміну/ремонт не завжди виконують кваліфіковані майстри, що вкрай небезпечно.
Тож літо – найсприятливіший період, аби перевірити справність газового обладнання і безпечно споживати газ, підготуватись до зими.

Власник повинен забезпечити:
- проведення своєчасного технічного обслуговування газових мереж та обладнання, а у разі необхідності – їх ремонту.
- професійний кваліфікований контроль за системою газопостачання та системою ДВК (димо-вентиляційних каналів), звернувшись до спеціалізованих організацій.
Адже за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами відповідає власник та/або орендар (наймач) квартири чи житлового будинку (тобто, законний споживач природного газу).
Що робити, якщо у квартирі (будинку, під’їзді) з’явився запах газу?
Головне – не панікувати, а відразу починати діяти. При появі запаху – категорично не можна вмикати/вимикати світло, будь-які електроприлади, використовувати сірники або запальнички, телефонувати зі стаціонарного телефона.

Порядок дій при виявленні запаху:
- – закрити газовий кран над газовими приладами, а краще на вході в будівлю
- – відкрити всі вікна і двері, створивши протяг
- – вийти з приміщення та вивести всіх людей і тварин з будівлі, по можливості взяти з собою документи.
- – негайно зателефонувати в аварійну службу газу 104 та чітко виконувати всі вказівки диспетчера!
В жодному разі не шукайте та не усувайте витік газу самостійно! Це – компетенція виключно газівників
Пам’ятайте, аби уникнути небезпечних ситуацій – необхідно забезпечити технічне обслуговування. Для цього – укласти договір зі спеціалізованою організацією, яка має всі необхідні дозволи на проведення даних робіт.
Якщо ви бажаєте укласти договір з Хмельницькою філією “Газмережі”, зверніться, будь ласка, у Центр обслуговування клієнтів за місцем проживання.
Газівники здійснять:
- приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів,
- огляд наявності та перевірку герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку,
- перевірку працездатності і змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах,
- усунення витоків на муфтових з’єднаннях ін.
Подбайте про безпеку завчасно, неухильно дотримуйтесь правил безпеки, забезпечте фаховий контроль за системою газопостачання вашої домівки.
В разі необхідності – телефонуйте 104!
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







