контролер тиску
Контролер тиску води: рекомендації по вибору та монтажу
15 Серпня 2024

Життя за містом багатьом здається справжньою ідилією. Чисте повітря, співають пташки, свіжа городина на столі. Але без води все це залишається лише мрією, адже централізованого водопостачання у селі немає.

Коли є насос, який качає воду з найближчого колодязя чи свердловини, хтось повинен слідкувати за його роботою, аби в кранах у будинку завжди була вода. Цієї проблеми допоможе уникнути гідроконтроль за допомогою спеціального приладу.

Що таке контролер тиску води та його різновиди

Контролер тиску води – це прилад для насосів, який контролює тиск у системі, вмикаючи його, коли води обмаль, та вимикаючи, коли напір води досягає норми.

Такі пристрої бувають:

  • механічними, у яких потрібні показники встановлюються за допомогою пружини;
  • електронні, з кнопковим регулюванням нижнього та верхнього рівня тиску.

контролер тиску

Обидві системи мають свої переваги та недоліки. Механічні дешевші, надійніші  але не слідкують за станом самого насосу. Електронні коштують дорожче, більш тендітні, проте здатні самостійно вимкнути насос, коли немає води.

Як вибрати автоматику для насосної станції

Існує багато пристроїв, які контролюють роботу насосів. Автоматика для насосної станції містить:

  1. Реле тиску. За його допомогою налаштовуються показники, за яких система вмикається та вимикається.
  2. Реле сухого ходу, яке вимикає насос при відсутності  в ньому води.
  3. Частотний перетворювач. Він захищає прилад від перепадів напруги в електромережі.
  4. Контролер потоку, завданням якого є вчасне вмикання насоса під час підвищення витрат води (вмикання пральної чи посудомийної машини).

Всі ці прилади можна встановити одночасно, але кращим варіантом стане придбання багатофункціонального контролера води, який об’єднує всі ці функції. Таким чином можна вберегти від поломок дорогу побутову техніку, знизити витрати води, попередити гідроудари, які руйнують водогін.

Як підключити контролер води

Електронний контролер води монтується безпосередньо на патрубок насосу чи на будь-якій відстані від нього на водогін згідно з інструкцією до конкретного приладу. Тиск у місці встановлення приладу має бути не меншим за той, при якому насос вмикається. Важливо, аби між насосом та контролером не було інших водозабірних пристроїв.

Якщо ж водонасосна станція придбана комплектом, всі налаштування проводяться у заводських умовах, а споживачу залишається лише під’єднати його до водогону та електричної мережі.

Контролер тиску – це прилад, який коштує недорого, проте дозволяє значно продовжити термін експлуатації побутової техніки та самого водогону та зекономити кошті на їхній заміні