108 експертних команд замість МСЕК працюють на Хмельниччині
Замість колишніх медико-соціальних експертних комісій на базі 13 медичних закладів Хмельницької області сформували 108 експертних команд, до складу яких входять 285 лікарів-практиків. Вони оцінюють стан людини й приймають рішення щодо надання інвалідності. Ці команди на Хмельниччині працюють другий тиждень.
За словами директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Андрія Нечипорука, серед членів новостворених експертних команд немає тих медиків, які раніше були фахівцями у медико-соціальних експертних комісіях.
Голови МСЕК не мають бути в складі експертної команди, їх там немає. Якщо рядовий лікар-експерт, наприклад, кардіолог, який працював у МСЕК, фаховий, не замішаний у корупційних схемах, на нього не відкрита кримінальна справа тощо, то у департаменті охорони здоров’я сприятимуть його працевлаштуванню, але не обов’язково в експертні команди, – розповів Суспільному посадовець.
Також він додав, що до медиків, які наразі працюють в експертних командах, є певні вимоги:
Лікарі повинні мати профільний сертифікат певного напрямку та стаж роботи не менше одного року.
Направляє до експертної команди сімейний або профільний лікар, які разом з пацієнтом визначають заклад, що має право на такий профіль роботи.
Не всі заклади отримали таке право. В області таких є зараз 13, де зручніше, логістично краще. За потреби команди виїздитимуть до пацієнта, – прокоментував Андрій Нечипорук.
Члени експертних команд завчасно не знають, коли відбуватиметься оцінювання, а також хто буде з пацієнтів. Документи експертним комісіям надходять електронною поштою. Так само поштою пацієнти отримують висновки комісій. Протягом двох тижнів висновок експертної комісії перевіряють вищі інстанції. Якщо зауважень до висновку не буде, пацієнт може забрати його оригінал.
Нагадаємо, Хмельницький обласний центр МСЕК ліквідували рішенням сесії Хмельницької обласної ради 11 грудня 2024 року, в межах реформи Міністерства охорони здоров’я про ліквідацію всіх медико-соціальних експертних комісій. Передував цьому корупційний скандал за участі очільниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи, яку підозрюють у незаконному збагаченні. Наразі вона утримується у столичному СІЗО.
За інформацією Суспільного, сума внесеної застави за Тетяну Крупу, збільшилась на 500 тисяч гривень. Наразі на депозитному рахунку Вищого антикорупційного суду (ВАКС) є 5 мільйонів 500 тисяч гривень. Загальний розмір застави становить 280 мільйонів гривень. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит у ВАКС. Дані про тих, хто вніс суму застави не розголошують, оскільки такі відомості є конфіденційними.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook