Мешканці п’ятиповерхівки у Хмельницькому подали до суду на міську раду
Мешканці п’ятиповерхового будинку у Хмельницькому виступають проти будівництва дев’ятиповерхівки, яка має зводитись навпроти. Зміну цільового призначення земельної ділянки на будівництво багатоквартирного будинку погодила міська рада. На неї подало до суду ОСББ п’ятиповерхівки.
Про це Суспільному розповіла голова ОСББ Олена Саруханян.
Мешканка п’ятиповерхівки на вулиці Степана Бандери, 18/1 у Хмельницькому Світлана Гомонай заміряла відстань від свого будинку до будмайданчика на Євгена Коновальця, 1. Там планують звести 9-поверховий будинок.
Я порахувала, скільки кроків, навіть не метрів, від балкона. Дев’ять кроків. Якщо будують 9 поверхів, то повинно бути 27 метрів. Цей будинок перекриє нам сонячне світло. Взагалі наш будинок постійно “цвіте” і вимивається. Він може розвалитися навпіл.
Їхньому будинку 43 роки, він вкритий тріщинами, розповіла мешканка п’ятиповерхівки Ліля Чуброва.
Тут з самого початку по геодезії не можна будувати, тому що плавуни. Ми боїмося, якщо вони почнуть рити котлован, а котлован мають рити два поверхи вглиб, будинок просто “складеться”.
За словами ще одного мешканця будинку Михайла Твердохліба, торік в листопаді забудовник почав розчищати територію під будівництво та вирубали дерева, які, з його слів, утримували від зсуву схил поруч із будинком.
Дев’ять дерев зрізали незаконно — це підтвердила начальниця відділу зв’язків з громадськістю екологічної інспекції області Наталія Сологуб.
Матеріали передані до Головного управління національної поліції області для встановлення осіб, які причетні до зрізання дерев та притягнення їх до відповідальності.
Зі слів голови ОСББ п’ятиповерхівки Олени Саруханян, земельна ділянка, про яку йдеться, належала до категорії “землі житлової забудови”. А в управлінні архітектури та містобудування Хмельницької міськради погодили зміну цільового призначення на будівництво багатоквартирного будинку. Проєкт землеустрою з такими змінами у червні 2024 року затвердила міська рада. Архітектор Сергій Козак називає це поширеною схемою.
Під виглядом проєкту детального планування вносяться приховані рішення в генеральний план, які згодом узаконюються рішенням про корегування генерального плану. Звертається забудовник до органу влади про свої плани. Йому кажуть, це не відповідає генеральному плану. Але вони йому підказують, що ми можемо зробити проєкт детального планування. І він це замовляє, робить. А головне потім, що депутати голосують за це рішення.
Представник власника земельної ділянки Олександр Вербіцький від коментарів на камеру відмовився, але зазначив, що зміна цільового призначення земельної ділянки відбулася за проєктом, розробленим сертифікованим землевпорядником.
Делегацію із п’ятиповерхівки, зі слів її представників, у міську раду не пустили. З листом про будівництво вони звернулися у відділ містобудування та архітектури Хмельницької ОВА та отримали відповідь із переліком порушень, розповіла голова ОСББ Олена Саруханян.
Невідповідність меж детального плану території, порушення відстаней між будинками, перевищення висоти забудови, недостовірність площі ділянки, невідповідність ширини проїзду, порушення розташування та площі майданчиків, паркувальні місця для автомобілів. Всього 9 порушень.
Секретар міськради Віталій Діденко зазначив, перед тим, як проголосувати на сесії за проєкт зі зміною цільового призначення, депутати розглядали його на профільних комісіях.
На сьогодні є конфлікт між мешканцями та сусідньою ділянкою і в перспективі із забудовою тої ділянки. Мешканці звернулися до суду. Ми не будемо вчиняти ніяких дій до того часу, поки не буде рішення суду.
За словами місцевих, роботи на будмайданчику призупинились 9 січня.
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook