Квіз до річниці жіночого руху в Україні організували в Хмельницькому

Квіз до річниці жіночого руху в Україні організували в Хмельницькому 01 Лютого 2025 325
Дозвілля

У Хмельницькому відбувся квіз, присвячений 140-річчю українського жіночого руху, організований ГО «Жіночий хаб». Захід залучив близько 30 учасників та учасниць — учнів старших класів та студенток Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Учасники об’єдналися в команди і змагалися між собою, відповідаючи на питання, пов’язані з історією жіночого руху в Україні, відомими жіночими постатями, а також сучасними питаннями рівності та прав жінок. Квіз став не лише пізнавальним, але й цікавим форматом для учасників, що дало змогу взаємодіяти в команді, а також розвивати критичне мислення й співпрацю. Організатори наголошують, що звичайні лекції часто не викликають у молоді такого зацікавлення, як інтерактивні заходи. Квіз став тим форматом, який захопив усіх.

Довідка: Квіз — це інтерактивна вікторина або тест, який зазвичай складається з питань, що перевіряють знання учасників у певній темі чи кількох темах.

Молодь часто не сприймає традиційні лекції, але інтерактивні ігри та вікторини виявляються набагато ефективнішими. Це не тільки заохочує до вивчення теми, але й дозволяє активніше долучатися до обговорень, зазначила голова ГО «Жіночий хаб» Катерина Гідзула.

За її словами, квіз став важливим елементом для підвищення обізнаності серед молоді щодо значення жіночого руху в Україні. Організатори спиралися на досвід попередніх ініціатив і розробляли питання, які можуть бути цікавими й зрозумілими для учнів. Всі питання на квізі були розроблені громадськими активістами та педагогами, і включали широкий спектр тем — від історії жіночого руху до сучасних соціальних процесів та досягнень в галузі прав жінок в Україні.

Галина Хруленко, вчителька історії, правознавства та громадянської освіти, одна з розробниць питань вікторини, зазначила, що сучасні учні мають менше стереотипів щодо фемінізму і гендерної рівності, ніж старше покоління.

Молодь часто сприймає питання рівності прав як щось зрозуміле й  розуміє фемінізм як рух за рівність прав, а не як боротьбу проти чоловіків. Цей квіз допомагає розвіяти стереотипи і дає можливість відкрито поговорити про важливі для нашого суспільства теми,відзначає освітянка.

Вікторія Пархомець, координаторка проєктів організації та ведуча квізу, зазначила, що основною метою заходу було формування у молоді розуміння важливості гендерної рівності та прав жінок.

140 років тому в Україні почалася активна боротьба жінок за свої права, в тому числі за право голосу, доступ до освіти та рівних можливостей на ринку праці. Жіночий рух став важливою частиною соціального й політичного життя країни, виступаючи за рівність у всіх сферах. Відтоді українки досягли значного прогресу у сфері прав людини,–  говорить вона та додає: – Сучасний стан гендерної рівності в Україні все ще залишається непростим. Проблеми насильства над жінками, нерівна оплата праці, дискримінація на робочому місці та недостатнє представництво жінок у політиці — це лише кілька важливих питань, які потребують вирішення.

Проводячи квіз, організатори прагнули донести до молоді, що боротьба за рівні права ще не завершена, і навіть у наш час існують серйозні виклики, що стоять перед жінками.

Під час квізу учасники активно обговорювали, що сучасний фемінізм — це не тільки про жінок, а й про всіх, хто виступає за рівність прав і можливостей, незалежно від статі.

Зараз важливо не лише повідомляти молоді про історію боротьби за права жінок, а й активізувати дискусії, які стосуються рівності в сучасному суспільстві. Це допоможе створити середовище, де кожна людина, незалежно від статі, зможе реалізувати свої потенціали на рівних умовах, — підкреслила Катерина Гідзула.

І хоча перемогу у вікторині здобула команда Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії «Жіноче лобі», та виграли від отриманих знань всі учасники та учасниці.

Квіз організований ГО «Жіночий хаб» за підтримки Українського Жіночого Фонду в рамках проєкту «Жінки, мир, безпека: місцеві потреби – місцеві рішення».

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Три концерти подарують хмельничанам відомі виконавці з нагоди Дня Святого Валентина 11 Лютого 2025 4101 Три концерти подарують хмельничанам відомі викон...
Кожен, хто скористається сервісом, отримає можливість з 14 по 16 лютого купи...
Табори для ветеранів та ветеранок влаштовують на Кам’янеччині 24 Січня 2025 4101 Табори для ветеранів та ветеранок влаштовують на...
Ветеранам та ветеранкам, які мешкають на Хмельниччині, пропонують 5-денний б...
У палацовому парку на Хмельниччині влаштують “толоку вихідного дня” 20 Січня 2025 4101 У палацовому парку на Хмельниччині влаштують ...
Любителів активного відпочинку на свіжому повітрі, яке, своєю чергою, ще й п...
Благодійний захід на підтримку військових відбудеться у Хмельницькому 03 Січня 2025 4101 Благодійний захід на підтримку військових відбуд...
В суботу, 4 січня, о 14.00 в сквері ім. Т.Шевченка в рамках різдвяно-новоріч...
Різдвяні бали для малечі проводять у Хмельницькій обласній філармонії 30 Грудня 2024 4101 Різдвяні бали для малечі проводять у Хмельницькі...
Можливість подарувати малечі позитивні емоції та сповнити маленькі серденька...
Дітей у Хмельницькому навчатимуть гончарної справи 29 Грудня 2024 4101 Дітей у Хмельницькому навчатимуть гончарної спра...
У спортивно-культурному центрі "Плоскирів" в мікрорайоні Гречани у Хмельниць...
На Хмельниччині зростає попит на новорічні ялинки у горщиках 21 Грудня 2024 4101 На Хмельниччині зростає попит на новорічні ялинк...
Цього року новорічні дерева у горщиках пропонують придбати у Славутському та...
У Хмельницькому визначилися з різдвяно-новорічною програмою на свята 19 Грудня 2024 4101 У Хмельницькому визначилися з різдвяно-новорічно...
Програма на різдвяно-новорічні свята у Хмельницькому цього року більш ніж ск...
Дивитись все Дивитись все