Новини
Здоров’я

За перший місяць року на Хмельниччині зареєстрували понад сотню покусів людей тваринами

За інформацією генерального директора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Миколи Габрикевича, з початку 2025 року було зареєстровано 110 покусів людей тваринами. При цьому, зафіксовано 3 випадки сказу у тварин, зокрема, 1 — у собаки та 2 — у котів. Лікування призначили 18 особам, 34 отримали щеплення проти сказу.

За інформацією обласного центру контролю, протягом 2024 року від покусів тварин постраждали 1444 мешканці області. Підтверджено 12 випадків сказу у тварин. Зокрема, 6 — у собак, 2 — у котів, 3 — у лисиць та 1 — у вовка. 586 особам було призначено лікування, а щеплення проти сказу отримали 915 громадян.

Захворювання на сказ серед людей не зареєстровано ні у 2024 році, ні в перший місяць 2025-го.

Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить пошкоджені шкірні покрови інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки, коти, їжаки, білки, гризуни й інші представники фауни – потенційно можуть бути хворими на сказ. Це може бути як дика тварина, так і домашня, якщо її не вакцинували, – повідомили у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала тварина, яка потенційно може бути хворою?

  • Ретельно (щонайменше упродовж 10-15 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою із милом.
  • Обробіть краї рани чи подряпини антисептиком або спиртовим розчином та накладіть асептичну пов’язку.
  • Якщо рана сильно кровить або це артеріальна кровотеча – не гайте часу і викликайте швидку медичну допомогу.
  • Якнайшвидше зверніться по медичну допомогу для проведення щеплення антирабічною вакциною.

У системі охорони здоров’я на рівні медзакладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги. У Хмельницькій області вони діють на базі багатопрофільних та міських лікарень. Лікарі цих центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами, проводять первинну обробку, призначають та проводять курс антирабічних щеплень в разі необхідності,нагадали у центрі контролю та профілактики хвороб.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook