Вчора, 26 березня, у Хмельницькому професійному ліцеї відбулося відкриття Природничо-екологічного центру на честь видатного вченого Володимира Вернадського – всесвітньо відомого українського філософа і науковця, природознавця, засновника геохімії та біогеохімії, батька вчення про біосферу та ноосферу, першого президента Української академії наук, засновника Національної бібліотеки України.

Мета створення такого осередку знань – екологічне виховання молоді, формування навичок дбайливого ставлення до природи.



В експозиції Природничо-екологічного центру окремими блоками представлено міжнародний та національний рівень охорони біорізноманіття, природно-заповідні території Хмельниччини, кам’яний літопис історичного розвитку планети Земля, рослинний та тваринний світ Хмельниччини, гриби, адвентизація флори та фітоінвазія рослинного світу Хмельниччини, а також продемонстровано загрозу побутового сміття та екоцид в Україні внаслідок військової агресії рф.
Створення Центру стало можливим завдяки ініціативності та зусиллям усього колективу закладу під керівництвом директора ліцею Григорія Станіслава, повідомили у Хмельницькій обласній раді.



Вітаючи педагогічний і учнівський колектив закладу та учасників зібрання з визначною подією, Тетяна Зеленко зазначила, що подібні центри мають функціонувати обов’язково та стати важливим кроком до формування екологічно свідомого покоління.

«Представлена експозиція, на жаль, демонструє реально жахливий стан нашої екологічної сфери. У сучасному світі питання збереження природи та раціонального використання ресурсів стають все більш актуальними, – сказала Тетяна Іванівна. – Переконана, що цей центр відкриє нові можливості для учнів – від проведення наукових досліджень і екологічних експериментів до участі в природоохоронних акціях та екопроєктах. Висловлюю слова вдячності за відкриття Центру усім причетним, за небайдужість до екології та її збереження», – наголосила під час відкриття центру заступниця керівника виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Тетяна Зеленко.

Директор професійного ліцею Григорій Станіслав у своєму виступі зауважив, що відкриття екологічного центру в ліцеї – це не просто ще одна гарна ініціатива.
Екологічний центр стане осередком знань, досліджень і практичних дій, спрямованих на покращення довкілля, формування культури екологічного мислення та буде корисним для здобувачів професійно-технічної освіти області та України. У планах – продовження науково-пошукової роботи разом із викладачами вищих навчальних закладів і подальше удосконалення діяльності природничо-наукового центру.

Керівник зі створення Природничо-екологічного центру, завідувачка краєзнавчого музею Хмельницького професійного ліцею, заслужена працівниця культури України Галина Фурманчук провела першу ознайомчу екскурсію.

За значний внесок у розвиток освітньої галузі Хмельниччини, підготовку кваліфікованих спеціалістів, ініціативність та новаторство у сфері екологічного виховання, любові до природи і рідної України Тетяна Зеленко вручила колективу Хмельницького професійного ліцею Подяку обласної ради та цінний подарунок.
Читайте також: Екологи розповіли про наслідки температурних рекордів для Хмельниччини
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







