Експериментальна, зігріваюча та захоплююча фотовиставка відкрилася у Хмельницькому

Експериментальна, зігріваюча та захоплююча фотовиставка відкрилася у Хмельницькому 19 Квітня 2025 290
Культура

Кожного року у незмінному гостинному домі фотографії – Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відбувається такий очікуваний і давно поцінований артгромадою вернісаж членів обласної організації Національної спілки фотохудожників України.

Цього року спілці фотомитців виповнюється 36 років, і на сьогодні  її склад нараховує близько 1000 спілчан та 85 почесних членів, серед яких наші відомі своїм артом подоляни: Анатолій Іванов, Микола Величко, Олександр Соленцов.

Статистичні дані свідчать: за понад три з половиною десятки років роботи спілки її учасники здобули на міжнародних і українських фотоконкурсах понад 5000 нагород різного штибу. Понад сто фотомитців мають міжнародне звання Всесвітньої Федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО.

Вернісаж охопив не тільки всі жанри фотомистецтва,  але й різні підходи до арту та сенсів, які передає світлина. Загалом на виставці представлено 102 роботи.

Експоненти виставки – знані шанувальникам фотомистецтва  автори: Артем Березнєв, Анатолій Іванов, Олександр Зарайський, Сергій Аніськов, Павло Лихо, Юрій Савін, Сергій Успаленко, Олена Лаптєва, Марина Шавиріна-Школяр та Ірина Хібліна.

Звичайно, цю виставку краще побачити на власні очі, ніж читати про неї. Але ми спробуємо дати короткий гайд по кількох акцентах, які нас вразили.

Якщо ви охочі до споглядання творчих експериментів з кольором та структурами – вам припадуть до душі роботи пані Ірини Хібліної. Цього разу вона відверто здивувала глядача підходом до монохромного фото. Так, її містичний кіт, нагадує практику японської фотографії, створену на тонких нюансах.

Марина Шавиріна-Школяр подарувала насолоду стріт-фото. Фотографічні замальовки буденного життя – з його секретами вдало підміченими мисткинею – зачаровують співвідношенням кольорів та обраних для фіксування сцен.

Митець з Маріуполя – Артем Березнєв  запрошує споглядача у спокій і вічну красу природи, його фото літопис про крихкі діалоги вічної панни натури – інтимні, тож  поглинають увагу композицією та обраним автором моментом застиглого життя.

Сергій Аніськов водночас провокує та зацікавлює трошки «копнути» про таємниці тих артефактів, які він використовує поруч зі своїми моделями у серії з керамічним посудом. Краса оголеного тіла поруч з блиском і теплотою глини – грають в унісон.

Павло Лихо відкриває цілий спектр інтелектуального погляду на світ  оточуючий. В його об’єктиві – казки міста, без точної геолокації – відкривають маленьку оповідь, де так і хочеться стати героєм чи героїнею. Представлені автором світлини перегукуються з класичними творами Сола Лейтера – краплі краси у фіксації – таке точно не залишить вас байдужими. 

Точність ліній, графічність погляду фотохудожника – тут більше немає варіантів щодо авторства, адже перед нами світлини Анатолія Іванова – голови обласної організації НСФУ. Дійсно, складно переплутати його роботи з іншими, в них вгадується почерк, неодмінна якість презентації, потужний досвід і щире захоплення мистецтвом у всіх його проявах.

Не пропустіть неймовірні по настрою та легкістю представленої натури світлини Олександра Соленцова. Казкові дерева у димці мрійливості, тонка історія побачена і втілена наче у прозорій акварелі, залишена нам для неспішного споглядання.

Ще одна серія робіт – фотохудожниці Олена Лаптєвої – запрошує до самомедитації. Шалені танці гармоній – і цих слів недостатньо, щоб описати той вир емоцій, які подарують вам ці роботи. В них велика таємниця справжнього життя – з його реалістичністю і в той же час затишним пануванням тіней.

Безумовним сонцем експозиції є серія портретів Оксани – екскурсоводки музею. Її посмішка в обрамленні арт задуму Сергія Успеленка – осяює залу енергією добра і щирості. Ці робот про настрій і тих людей, які творять казку поруч з нами.

Ці тільки кілька особистих вражень від цієї пречудової експозиції. Кожен з вас вартий, щоб зробити свій вибір і віднайти власні рефлексії від побаченого. Тож, встигніть розглянути різноманіття поглядів фотомитців до 13 травня, повірте – ви не пошкодуєте!  

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Міф про Ярила та інформаційне асорті: як писали про Великдень у хмельницьких газетах  20 років тому 19 Квітня 2025 129 Міф про Ярила та інформаційне асорті: як писали ...
Ми погортали підшивки старих газет, і що ми там знайшли? Можна сказати, що п...
Письменниця з Хмельницького розповіла про переїзд до Туреччини та свою дебютну книгу 18 Квітня 2025 1 740 Письменниця з Хмельницького розповіла про переїз...
Олена Демір – письменниця, яка народилась в Хмельницькому і вже багато років...
Хмельницькі театрали взяли участь у Міжнародному фестивалі українського театру 17 Квітня 2025 393 Хмельницькі театрали взяли участь у Міжнародному...
З виставою, майстер-класом та створенням читки твору Миколи Куліша "Мина Маз...
Свято свободи, весни та маци: як зустріли Песах євреї Поділля 14 Квітня 2025 726 Свято свободи, весни та маци: як зустріли Песах ...
Цього року всі юдеї світу святкують Песах вже 3337 раз 15 нісана – у 2025 ро...
Красиві новобудови Хмельницького: колись і тепер (ФОТО) 12 Квітня 2025 2 466 Красиві новобудови Хмельницького: колись і тепер...
Увагу нашу привернула, як ви вже зрозуміли, публікація під назвою "Нова адре...
«Традицію. Творчість. Натхнення» зі смаком Буковини подарували подолянам 10 Квітня 2025 559 «Традицію. Творчість. Натхнення» зі смаком Буков...
Різнобарв’я творчості талановитого студентства Вижницького фахового коледжу ...
У Хмельницькому презентували літературно-публіцистичну збірку «Штетл» 09 Квітня 2025 436 У Хмельницькому презентували літературно-публіци...
З 2000 року Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт» в рамках культурно-пр...
У Хмельницькому стартував третій етап благодійної лотереї на підтримку ЗСУ 08 Квітня 2025 448 У Хмельницькому стартував третій етап благодійно...
З листопада під час розіграшу унікальних артефактів учасники проєкту зібрали...
Дивитись все Дивитись все