Ще один навчальний заклад Хмельницької громади має нове протирадіаційне укриття. Збудоване з нуля сховище днями презентували у спеціалізованій загальноосвітній школі №12, у мікрорайоні Ракове.

Це наш, можна сказати, перший об’єкт по укриттю, але я вважаю, що це найкращий у Хмельницькому об’єкту з будівництва укриття, – прокоментував керівник будівельної компанії Давид Арутюнян.

Школа № 12 – одна з перших у громаді, де почали будувати укриття. Роботи тут стартували ще в 2023-му. Забудовникам на реалізацію проєкту знадобилося півтора року.

Роботи розпочалися з вирізання і викорчовування чагарників, кущів, риття котловану та виконання монолітних робіт. Це є протирадіаційне укриття, в якому можна розмістити від 550 до 880 осіб, з досить товстими стінами – 40 см, перекриттям, плюс над перекриттям є прошарок землі близько метра. Глибина – мінус 3 метри, – розповів Давид Арутюнян.

У спеціалізованій загальноосвітній школі №12 навчається 1036 дітей. Поки тривали будівельні роботи, заклад працював у різних форматах. Останнім часом під час повітряних тривог використовували укриття сусідів.

Був період, коли діти навчалися вдома дистанційно, був період, коли навчалися в комбінованому режимі. Потім нам, адміністрації, вдалося домовитися з сусідніми закладами, які пішли нам назустріч. Звичайно, трошки незручно, бо все-таки кудись треба переходити, відстань не така велика, але все-таки за 5 хвилин ми встигали евакуюватися, але тут ще ближче, ще зручніше. І, звичайно, тут все сучасне, гарне, нове, – розповіла директорка школи №12 Оксана Ковальська.

Нове укриття у школі має площу понад пів тисячі квадратів. Тут є додаткові входи та виходи, пандус, сучасні протирадіаційні двері, потужна вентиляційна система, запаси води, медичний кабінет, душові з бойлером та туалети.
Сховище пристосоване для осіб із інвалідністю.
Для учнів початкових класів встановили близько сотні ліжок.

Нам ще мають доставити генератор такий, який буде всю цю вентиляцію, все це світло забезпечувати на випадок збоїв електроенергії. І, в принципі, до двох діб ми можемо тут перебувати, – додала Оксана Ковальська.

На будівництво укриття з бюджету громади витратили майже 39 мільйонів гривень.

Ми сьогодні бачимо його вже як фініш, завершений об’єкт. Паралельно працюємо над іншими укриттями. У нас будуються ще укриття в ЗОШ №6, дитячому садку №18 і гімназії в Шаровечці – ті, які безпосередньо зараз будуються. На сьогодні ми маємо, якщо брати після початку повномасштабного вторгнення, 5 укриттів новозбудованих. Якщо рахувати, починаючи з 2016 року, тому що ми будували укриття, починаючи з 2016 року, ми вже маємо 9 готових зданих укриттів, – прокоментував Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

За останні два роки на будівництво укриттів у школах і садочках з бюджету громади спрямували 216 мільйонів гривень. Ще майже 20 мільйонів пішло на ремонти сховищ у житлових будинках. Наразі триває капітальний ремонт діючого укриття у міському перинатальному центрі.
Читайте також: “Дитячий садок під землею”: у Хмельницькому завершили будівництво укриття у дошкільному закладі
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







