У Хмельницькому благодійному фонді «Хесед Бешт» днями відбувся захід, націлений на об’єднання громадського сектору в ім’я актуальної розбудови соціально-орієнтованого гуманітарного продукту.
З ініціативи фонду, спільно з центром психологічної підтримки «Ор Шалом», на двосекторальну сесію зібрались представники волонтерських та ветеранських організацій, інституцій культури, закладів освіти, бібліотек, центрів безоплатної психологічної допомоги та громадських організацій, щоб обмінятися досвідом, завести нові партнерські продуктивні зв’язки та представити організаційні проєкти різних напрямків взаємодії з суспільством.
Захід розпочався з нагородження керівника ХБФ «Хесед Бешт», заслуженого працівника соціальної сфери України Ігоря Ратушного грамотою від Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом», за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну громадську та благодійну діяльність.




Менеджмент ХБФ «Хесед Бешт» презентував перед учасниками події історію єврейської благодійності на Поділлі, починаючи з XVIII століття і до наших днів. Також товариство ознайомили з історіями успішних проєктів, започаткованих в кризовий період, починаючи від епідемії коронавірусу до повномасштабного вторгнення, націлених на допомогу незахищеним верствам населення.

На цьому завершилась загальна сесія, далі учасники події розділилися на дві підгрупи: центри безоплатної психологічної допомоги, ветеранські організації, благодійні фонди та решта учасників культурно-просвітницького спрямування.

В межах роботи групи психологічної допомоги Центр «Ор Шалом» представив новий методично-практичний довідних «Безоплатної психологічної підтримки», створений за підтримки Хмельницької міської ради благодійних ініціатив та соціальних проєктів ХБФ «Хесед Бешт» зі збереження пам’яті та добробуту нації.

Групі представників навчальних закладів, бібліотек, культурних інституцій, громадських організацій менеджери проєктів “Хеседу” представили три соціальні проєкти, досвід яких можна імплементувати у діяльність: «Давай підключимось», «JewsСool» та «Back to work».

Далі учасники «Дня гостинності» мали нагоду презентувати власні проєкти, до яких може долучитися громада. Серед них відзначилися представники театру ім. М.Старицького, які представили новий проєкт «Арттерапія театром». Ця ініціатива є комплексом з 10 творчих арттерапевтичних занять (акторська майстерність, хореографія, вокал, сценічна мова та художньо-постановче мистецтво), розроблених спеціально для ветеранів війни, в тому числі з інвалідністю:
Ми переконані, що дотичність до театру має глибокий терапевтичний ефект. Мета проєкту – відновлення ментального здоров’я та відкриття нових можливостей для самореалізації через творчість. До участі запрошуються ветерани Хмельниччини. Заняття проходитимуть у червні – липні, по 20 учасників в кожному. Участь у них безплатна, – розповіла менеджерка проєкту Марина Бортнік-Гулєвата.

Ще одну ініціативу презентували представники Хмельницької міської центральної бібліотеки. Наразі книгозбірня оголошує набір поезії та прози наших живих і полеглих Героїв, щоб випустити тематичну збірку.

Про проєкти реабілітації вдома розповіли спеціалісти мобільних реабілітаційних команд Товариства Червоного Хреста України у Хмельницькій області.

Ще одну ініціативу презентували менеджери молодіжного простору «СвіТи»: освітні тренінги, профорієнтаційні заходи, майстерні, уроки англійської мови, літні табори, тренінги з психологами.

Загалом у зустрічі взяли участь понад чотири десятки інституцій та організацій. Підсумками зустрічі стали ініціативні домовленості між учасниками про обмін досвідом та спільні майбутні заходи. Тому, чекаємо нових проєктів крос-секторальної взаємодії.

Більше фото – за посиланням.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







