У Хмельницькій ОВА відбулася нарада, присвячена питанням організації пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування в межах області.
Внутрішньообласна автобусна мережа наразі нараховує 550 маршрутів, з них 269 – міжміські та 281 – приміські. У сфері пасажирських перевезень задіяно 183 суб’єкти господарювання, які обслуговують близько 1000 транспортних засобів. про це на нараді повідомив начальник Управління інфраструктури Хмельницької обласної державної адміністрації Микита Друпов.

У 2025 році проведено два конкурси з перевезень. За їх результатами укладено чотири договори, ще одинадцять планується підписати в липні. Також продовжено 59 договорів на період дії воєнного стану та на рік після його завершення. Крім того, відкрито три нові маршрути.
При управлінні інфраструктури діє робоча група з питань перевезень, оптимізації маршрутної мережі та врегулювання конфліктних ситуацій. Упродовж першого півріччя 2025 року проведено 58 засідань, під час яких розглянули численні звернення перевізників, громадян та органів місцевого самоврядування.

Заступник начальника Хмельницької ОВА Владислав Фалюш під час наради наголосив, що одним із пріоритетів обласної влади є підвищення прозорості та якості перевезень. З цією метою впроваджується обов’язкова вимога щодо встановлення GPS-систем на транспортні засоби перевізників. Відповідна умова вже включена до конкурсних процедур. Також триває робота з внесення змін до чинних договорів. Паралельно проводиться цифровізація маршрутної мережі: створюється електронний сервіс пасажирських перевезень, а інформація про маршрути вже доступна на офіційному сайті Хмельницької ОВА (щоправда, простим пошуком на сайті ОВА знайти її не вдалося – ред.)

Обговорили під час наради також проблеми, що впливають на стабільність та якість пасажирських перевезень. Зокрема, спостерігається зниження пасажиропотоку, особливо у сільській місцевості, де регулярне транспортне сполучення залишається обмеженим. До проблем додаються незадовільний стан дорожнього покриття, дефіцит кваліфікованих водіїв та нестача спеціалізованих транспортних засобів для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Окрему загрозу становлять нелегальні перевезення, які створюють ризики для безпеки пасажирів. Також обговорювалося питання удосконалення системи забезпечення пільгового проїзду для соціально вразливих категорій громадян, – повідомили у Хмельницькій ОВА.

За підсумками наради визначили першочергові завдання для покращення ситуації у сфері пасажирських перевезень в області. Основну увагу планують зосередити на посиленні контролю, цифровізації, підвищенні прозорості процедур та забезпеченні сталого транспортного сполучення для жителів усіх громад.

До теми: Інформацію про пасажирські перевезення у Хмельницькому зібрали на єдиному ресурсі
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







