Кілька тижнів поспіль Центр громадського здоров’я МОЗ вносить міський пляж у Хмельницькому до переліку тих, купатися на яких не рекомендовано. Все через забруднення Південного Бугу, що з кожним днем стає дедалі глобальнішим. Влада та комунальники у Хмельницькому на проблему не реагують (а якщо й реагують, то дуже непомітно), екологи тільки почали ворушитися. Відтак хмельничани у літній період шукають локації для відпочинку за межами міста.
Кар’єр у Головчинцях – одна з таких локацій, давно відома хмельничанам, які люблять відпочинок біля водойм. Щоправда, є одне “але” – популярне це місце відпочинку серед хмельничан, які мають власний транспорт, адже їхати 40 кілометрів туди і стільки ж назад автобусами або попутками заради того, щоб скупатися та трохи позасмагати, до снаги і по кишені не всім. Попри це, судячи з відео у соцмережах, на кар’єрі у Головчинцях цього літа – аншлаг.
Воно й не дивно, адже, на відміну від пляжу у Хмельницькому, тут, кажуть, чиста вода, а ще:
Все охайно, не засміченно, перевдягальні, душ, туалет сучасний, пісочок/плиточка, охайний спуск до водойми, не плаває сміття, можна навіть попірнати.
Що до “попірнати” – це питання власного вибору та безпеки, бо на берегах кар’єру стоять таблички з попереджувальними написами про те, що купатися у ньому заборонено, оскільки “водойма небезпечна та на обладнання для купання”. Однак це мало кого спиняє.

Коментуючи відео, хмельничани не обходять увагою питання забруднення Південного Бугу. Зокрема, натякають на те, що відсутність реакції влади на проблеми головної водойми обласного центру спричинена меркантильними інтересами:
Ось так забруднення Південного Бугу в межах міста збільшує прибутки приватних ділків, які, на мою думку, не повністю законно беруть плату за відпочинок на цьому кар’єрі. Відтак громада від забруднення втрачає, а ділки – збагачуються.
А хто Вам заважає стати таким «ділком»? Візьміть в оренду водойму , вкладіть гроші в наведення порядку і заробляйте !
Не смішіть народ своїм “вкладіть гроші”! Там вкладені гроші народні – якби не видобували там граніт, ще до 90-х, то ті “вкладені гроші” до дупи були. А от кому вигідно, щоб Буг у Хмельницькому був брудний, так дійсно Команді Симчишина, адже саме представник його команди і є тим, хто “вклав кошти” у те, що по праву належить народу. Що створено за кошти народу ще до 90-х років, просто хитрозроблені ділки прихватизували народне за копійки.
А Ви були в інших містах України? Бачили стан річок ? Там теж мери міст винуваті, що річки забруднені?
Тут мова про Хмельницький, най там місцеві розбираються! На що можу запитати: А ви були в Парижі? Бачили як там гарно? То хочу мера такого як в Парижі.
в Сені (річці, що протікає через центр Парижа) тепер можна плавати… громада попрацювала над припиненням її забруднення
Так, почистили Сену за 1,4 млрд $ і це дуже круто! Але уявляю, який би у нас був би ґвалт, якщо б Південний Буг теж чистили за гроші. «Мер – злодій! Чистить річку за гроші! Хоче побільше вкрасти! А міг би почистити безкоштовно!»
І ще один коментар у соцмережах, безвідносно до головчинецького кар’єру, але дотично до проблеми Південного Бугу, хотілося б процитувати:
Хмельничани люблять мера. Бо він добрий і молодець. А ще в Хмельницькому не можна купатися на пляжі. Не всі прослідкують звʼязок, але два факти вище повʼязані безпосередньо. Чим добріший мер, тим засраніша річка. Мера не мають любити. Вірніше мають, але в останню чергу. В першу чергу мера мають поважати, не любити, боятися. Особливо впливові люди, які засирають ріки. І тоді ріки будуть чисті. А в добрих мерів ріки будуть брудні завжди. На те вони і добрі. Люблю я нашого мера. Хороша він людина.
І коментарі до цього допису:
Додам свою думку: наполовину річки засирають якраз не впливові, а прості люди; це відбувається тому, що Хмельницький розвивається нерівномірно; є цілі райони-гетто, де немає каналізації; відтак стоки так чи інакше потрапляють у поверхневі водотоки і річки.
Для тих, хто пише, що чиста річка – це дорого і не на часі. Просте рішення. Чиста річка + наповнення в бюджет. Накладати постійні і великі штрафи тих, хто зливає нечистоти в ріку і на тих хто незаконно перекриває притоки Бугу для своїх власних водосховищ.
Мер Хмельницького може накласти штраф на Наркевицький цукровий завод?
Маніпуляцію відчуваю я в питанні вашім. Але влада Хмельницького може і зобов’язана накладати штрафи на підарасів Хмельницьких! А влада обласна – на обласних. Так? Можливо ви краще розумієте?
Мер взагалі не може нікого штрафувати. Штрафи – це наслідок юридично-процесуальних дій, здійснених правоохоронними та судовими органами. До чого тут органи місцевого самоврядування?
Дійсно мер штрафувати не може! Але ініціювати перевірку придатності очистки стічних вод та дотримання Наркевицьким цукровим заводом нормативів скиду ГДК у річку Мшанець на рівні держави Хмельницька міська рада і в тому числі мер МОЖУТЬ! І повинні це робити! От ви як журналіст поцікавтесь, коли і яким чином мер і Хмельницька міська рада зверталась до когось з цього приводу? А мовчить мер і Хмельницька міська рада, бо у самої, як кажуть, щось не в порядку на Давидковецьких очисних. От таким чином кругова порука – “люди бідкаються, а влада розводить руками”.
Ідеальний план – змусити тих, хто вивів труби в річку очистити її за свій рахунок.
Вам тоді потрібно буде пісяти на вулиці, оскільки каналізація не працюватиме
Для того, щоб річка у місті очистилася, потрібно в ньому провести олімпіаду
Хмельничани не люблять мера, а поважають. І ті самі хмельничани менше би зливали лайна в річку.
Люди тупі. Їх потрібно карати за тупість, щоб не робили шкоди. Коли немає механізмів, або бажання, або волі, то відбувається те, що відбувається
А поки хмельничани ламають списи у дискусіях на тему “хто винен” і “що робити”, а влада відмовчується, міський пляж у Хмельницькому у спеку виглядає так:

Чому? Відповідь очевидна: бо пляж – це не тільки про “засмагати”, а й про “купатися”. А купатися у Південному Бузі в межах Хмельницького можуть лише люди з відсутнім критичним мисленням або потенційні самовбивці.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







