Чи є написання бізнес-плану запорукою успіху майбутнього починання?
Багато підприємців-початківців й досвідчених бізнесменів задумувались або пробували хоч раз писати бізнес план.Як правильно його писати, чи справді він потрібен і чи є написання бізнес-плану запорукою успіху майбутнього починання?На даний момент в інтернеті є безліч інформації про те, як потрібно планувати бізнес:- – Визначення та описи бізнес планів з Вікіпедії (https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Бізнес-план )
- – Системні підходи, типу ТРИЗ ( http://my-trade-group.com/index.php/lyubopytno/item/6434-triz-dlya-biznesa-i-zhizni/6434-triz-dlya-biznesa-i-zhizni )
- – або популярна Business Canvas ( http://www.kiwka.com/maket-kanva-biznes-modeli-pereklad-ukrajinskoyu/ )
Доцільно обирати підходящий саме для вас та вашого бізнес-напрямку спосіб планування. І так, щоб він став не просто формальним документом, а й реальною “інструкцією” з втілення бізнес-проекту.Звісно, виходячи зі свого розуміння (освіти, досвіду, інтуїції тощо) бізнесу в цілому та конкретних завдань , які стоять на кожному етапі побудови власної справи, ми можемо бачити якісь одні важливі моменти і не помічати інших. Для цього й існують різні багатозадачні та системні моделі розробки бізнесу, вказані за посиланнями вище.Починати доцільніше завжди з меншого і конкретного (з того, на чому ви розумієтесь) й рухатись до більшого та загального (описуючи та прораховуючи поступово кожен наступний крок). Так, замість детального, ємкого бізнес- плану можна написати/прорахувати так зване резюме бізнес-плану, де будуть відображені основні показники – ті, без яких функціонування проекту буде неможливим.А якщо не вистачає досвіду – сміливо йдіть працювати у найм до конкурентів: і вивчите справу, й дізнаєтесь плюси і мінуси їх продукту та сервісу. А внаслідок – власний досвід, бачення бізнес-напрямку, конкретні розрахунки витрат, податків, персоналу і т.д.Зрештою, жоден бізнес-план не може врахувати всього різноманіття чинників, які можуть вплинути на реалізацію проекту. Та й “людський фактор” вирішує багато.Дмитро Лисий,бізнес-аналітик, StartUp developer Бізнес-інкубатора ГО “Картка хмельничанина”
Автор: Катерина Прокопець Дмитро Лисий,
бізнес-аналітик, StartUp developer Бізнес-інкубатора ГО “Картка хмельничанина”