Новини
Події

Підприємство, винне у забрудненні річок Случ і Хомора на Хмельниччині, може втратити дозвіл на водокористування

Державне водне агентство спільно з Міністерством екології та природних ресурсів звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом щодо анулювання дозвільних документів на водокористування ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна».

Про це стало відомо з офіційної відповіді Мінприроди на звернення народного депутата від УКРОПу Олександра Дубініна щодо забруднення річок Случ і Хомора через викиди неочищених стоків підприємства.

«За результатами перевірок та на підставі здійсненого інструментально-лабораторного контролю відібраних проб води було виявлено порушення вимог природоохоронного законодавства, у тому числі нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин зі зворотними водами», – йдеться у відповіді Мінприроди на звернення укропівця.

У відомстві зазначили, що Державна екологічна інспекція неодноразово виносила приписи про анулювання дозволу на спеціальне водокористування, наданого «Понінківській картонно-паперовій фабриці» Департаментом екології і природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації. Однак в ОДА відмовлялися виконувати вимоги інспекції.

За інформацією Мінекології, у результаті перевірки було встановлено, що дозволи на спеціальне водокористування були видані підприємству до 3 червня 2017 року й чинні виключно до моменту закінчення терміну їхньої дії.

«Питання забруднення річок Случ і Хомора стоїть давно. На жаль, влада Хмельницької області, закриваючи очі на гостру екологічну проблему, фактично породжує безкарність і дозволяє недобросовісним власникам підприємств нехтувати здоров’ям людей. Системна юридична робота вже дала певні результати. Сподіваємося, суд буде керуватися принципами законності і позбавить порушників дозвільних документів», – прокоментував ситуацію Дмитро Йовдій, голова Хмельницького УКРОПу, фаховий адвокат.

Нагадаємо, раніше укропівці зареєстрували у Верховній Раді проект закону, який посилює відповідальність за забруднення морів, поверхневих, підземних вод і джерел питної води. Так званий закон Случі (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння збереженню водних об’єктів і моря, р. н. 6559), зокрема, передбачає зміни до Кримінального кодексу.

Автор: Алла Самойленко