Новини
Здоров’я

На Хмельниччині всі хворі на туберкульоз отримують лікування

До такого висновку дійшли спеціалісти Інституту аналітики та адвокації. Вони проаналізували ефективність діючої системи боротьби з туберкульозом та з’ясували фактичну забезпеченість пацієнтів медпрепаратами у 2014-2016 роках.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є однією з десяти найпоширеніших причин смерті в світі. А у 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим рівнем захворюваності на стійкий до лікування туберкульоз.

Упродовж 2012–2016 років в Україні діяла державна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз. – розповідає аналітик ІАА Поліна Колганова. – Фінансували заходи за кошти Державного бюджету та коштів Глобального фонду. У нашому досліджені ми проаналізували скільки хворих було у 2014-2016 роках на Хмельниччині, яку кількість ліків вони потребували та порівняли цифри з тими, що є насправді.

Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер протягом 3 років централізовано приймав закуплені ліки для усього регіону. За їхньою статистикою, кількість хворих на Хмельниччині за цей період зменшилась.

Також зменшилась кількість пацієнтів, які потребували лікування, а медпрепарати отримали всі, хто їх потребував. – додає Поліна Колганова. – Протягом 2014-2016 років 10 з 10-ти хворих медикаментозно боролися з туберкульозом. Хмельницька область має один з найвищих показників пролікованих в Україні.

В Інституті аналітики та адвокації також дослідили планову та фактичну медикаментозну забезпеченість регіону за 2014-2016 роки.

Інфографіка демонструє, що Хмельницька область була забезпечена ліками, в середньому, на 40%. Проте  упродовж дослідження всі пацієнти отримували лікування. Аналітики припускають, що розбіжність пов’язана з річними затримками поставок ліків і зменшенням кількості хворих.

Подробиці дослідження за посиланням.

Довідка: Дослідження здійснене ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Автор: Тетяна Новак