Доля американців працездатного віку, які займаються підприємницькою діяльністю складає близько 14% (майже 24 мільйона осіб), повідомляє один із двох провідних світових постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків – Bloomberg. Крім того, вік 11% підприємців складав на момент опитування 55-64 роки.
В Україні, на жаль, ці показники значно нижчі.
Що ж ми можемо зробити для того, аби підприємців в Україні стало більше, і щоб вони довше перебували у стані активної діяльності і заробляли досить коштів, щоб бути рушійною силою мікро- та макро- економіки країни?
Один із шляхів збільшення кількості та «якості» підприємців – це розвиток підприємницької культури серед населення.
Тож ми вирішили дослідити, чи так просто відкрити школу бізнесу, яка б могла давати людям необхідні знання та навики для ефективного ведення бізнесу.
Короткий список витрат, які будуть необхідні для запуску даного проекту:
- Розробка та проведення маркетингового дослідження ринку (ціни встановлюються індивідуально).
- Оренда приміщення для проведення занять та функціонування бізнес школи (площею від 30 до 50 кв.м) від 4 000 до 10 000 гривень на місяць.
- Розробка навчальних програм.
- Організація процесу навчання.
- Реклама.
- Непередбачувані витрати.
- Податки (в залежності від вибору організаційно – правової форми).
- Оплата праці бухгалтера та викладачів (в середньому 4-8 тис.грн. на місяць за одиницю).
Ось так, ніби просто, можна відкрити власну бізнес школу, запрошуючи спеціалістів з різних сфер для того, аби вони підіймали рівень обізнаності та допомагали виробляти практичні навички майбутнім або вже діючим підприємцям, а останні в свою чергу, – сплачували податки, платили заробітні плати працівникам і покращували соціально-економічне становище громадян нашої країни.
Щасти нам у цій справі!
Дмитро Лисий, ГО «Агенція сталого розвитку Хмельниччини»