Новини
Здоров’я

У Хмельницькому щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно

Про важливість вакцинації та небезпечні інфекційні хвороби, такі як дифтерія та правець, йшлося під час засідання підсумкової колегії охорони здоров’я. Окремо медики зупинилися на важливості вакцинації хмельничан, як єдиного захисту від таких небезпечних хвороб та їх наслідків.

«В усіх амбулаторіях Хмельницьких міських центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 у достатній кількості є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих. Вакцина, яка є у наших медичних закладах, пройшла усі рівні перевірки і дуже гарної якості», – повідомила головний спеціаліст управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, міський педіатр Ірина Кондратюк.

Вакцинацію в комунальних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно. Для дорослих та дітей застосовують різні вакцини, повідомляють у міській раді.

Для дітей віком до 6 років централізовано закуповують вакцину проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП (з цільноклітинним кашлюковим компонентом, що дає найкращий захист).

Є вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП для дітей 6-річного віку та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для старших дітей та дорослих.

Якщо ви раніше ніколи не вакцинувалися від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

Вакцини проти дифтерії та правцю вводять вперше у дитячому віці. Проте імунітет проти них не зберігається на все життя. Тому періодично необхідне повторне введення вакцин – ревакцинація.

Діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі – кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення.

Хмельничанам не варто зволікати. Зверніться до свого сімейного лікаря та зробіть щеплення, адже це убезпечить від небезпечних захворювань та ускладнень від них.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS