Іграшки необхідні кожній дитині. І не тільки для того, щоб їй не доводилося нудьгувати та було чим зайнятися, поки мама прибирає чи готує обід. Саме через гру діти пізнають навколишній світ. Уже з перших місяців життя іграшки допомагають дитині розробляти дрібну моторику, розвивати мислення та мовлення, тренувати увагу та пам’ять, моделювати сцени з дорослого життя. Чи означає це, що їх має бути багато? Адже придбати машинку або кумедного плюшевого звірка сьогодні не становить проблеми: асортимент цих товарів неймовірно широкий. А купити дитячі іграшки в інтернет-магазині Аврора можна ще й за досить вигідною ціною та з доставкою додому. Як варто чинити батькам?
Скільки іграшок має бути в дитини
Люблячі тати та мами, а ще частіше бабусі й дідусі частенько купують малюку все, що він хоче. І дуже дивуються, що дитина швидко втрачає інтерес до чергової іграшки та вимагає нову. А потрібно всього лише прислухатися до поради педагогів та дитячих психологів. На їхню думку, надлишок іграшок ще шкідливіший, ніж їх нестача. Адже діти дуже креативні. Якщо для гри їм не вистачає машинки або ляльки, вони просто підключають свою уяву й заміщають їх підручними предметами.
Підтвердженням цьому слугують численні дослідження та експерименти. Один із них, під назвою «Дитячий садок без іграшок», був проведений у Німеччині. Діти, залишившись без звичних ведмедиків, машинок і ляльок, у перший день виглядали розгубленими. Вони нудьгували, не знали, чим себе зайняти, та з острахом дивилися на спорожнілу кімнату. Але вже назавтра вони весело гралися, накриваючи столи та стільці ковдрами й влаштовуючи барлоги. До кінця третього місяця діти почали більше спілкуватися й придумувати найнеймовірніші розваги.
Експеримент показав, що надлишок іграшок може стримувати розвиток дитини. У цьому разі їй просто немає потреби щось придумувати та винаходити. Крім того, поява ще однієї машинки в загальній купі вже не викликає захоплення. Інтерес до щойно купленої забавки швидко пропадає, і омріяна новинка просто стає непотрібною.
Що робити, якщо в дитини справді багато іграшок? Точно не викидати. Частину можна на деякий час заховати. Якщо малюк помітить «пропажу», нічого страшного. Плюшевого улюбленця чи м’ячик можна пошукати та знайти разом. А надалі треба підходити до їхнього придбання виважено та попросити родичів і близьких не дарувати дитині іграшки в такій кількості.
На що потрібно звертати увагу під час купівлі
Щоб не помилитися з вибором, необхідно враховувати:
- Вік та рівень розвитку дитини. Іграшка, яка буде цікава малечі, навряд чи сподобається старшим хлопчикам або дівчинкам, тільки розчарує їх. І навпаки, маленькій дитині може забракнути досвіду та навичок для гри, і диво-трансформеру доведеться чекати свого часу, лежачи в коробці. Це важливо й для безпеки. Конструктор із дрібними деталями малюкам купувати не варто.
- Особливості дитини, її темперамент і захоплення. Для непосид підійде все, що їздить, літає або рухається в інший спосіб. Для дітей, які надають перевагу спокійнішим заняттям, підійдуть пазли, розмальовки, конструктори. Універсальне рішення — купити м’які іграшки. Їх можна придбати як для маленької «принцеси», так і для юного «супергероя». З ними дуже затишно засинати та просто ділитися секретами.
- Якість товару. Перевагу варто надавати продукції відомих виробників. Вона має високу якість, прослужить довше.
Іграшка має подобатися. Вибираючи її, не буде зайвим поцікавитися думкою малюка й прислухатися до неї. Найчастіше діти — найкращі експерти в цьому питанні. Іграшки, які вони вибирають самі, точно не будуть «нудьгувати» на самоті та стануть найулюбленішими.