Мабуть кожен підприємець хоч щось чув про численні програми розвитку та підтримки підприємництва в Україні. Тож і ми вирішили дослідити, що це за програми, де взяти інформацію про них та яким чином вони можуть бути корисними локальному бізнесу?
1. Підтримка малого і середнього підприємництва (далі МСП) на державному рівні включає перелік програм підтримки малого і середнього підприємництва на державному рівні:
- бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції;
- часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання;
- започаткування власного бізнесу за сприяння державної служби зайнятості.
Детальніше можна ознайомитись тут.
2. Підтримка малого і середнього підприємництва на регіональному рівні.
Так, у багатьох регіонах України на сьогодні на підставі рішень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування розроблено низку програм фінансової підтримки підприємців, серед яких:
- – часткове відшкодування суми кредиту (тіла кредиту) без урахування відсотків за умови створення нових робочих місць;
- – фінансово-кредитна підтримка суб’єктам малого і середнього підприємництва та розвиток інфраструктури його підтримки;
- – відшкодування плати за користування позиками (у тому числі фінансовими кредитами) банків та інших вітчизняних і зарубіжних фінансових установ, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів;
- – часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, залученими у державних банках для реалізації інвестиційних проектів.
Детальніше про види підтримки за посиланням.
3. «EU4Business»: спрямування допомоги ЄС на підтримку МСП.
Ініціатива “EU4Business” є загальною ініціативою Європейського Союзу, що охоплює всю діяльність ЄС, спрямовану на підтримку МСП в країнах Східного партнерства.
У ЄС є розуміння, що малі та середні підприємства (МСП) є насправді ключовою складовою економічного життя. За даними ОЕСР на 2017 рік в країнах Східного партнерства МСП представляють від 83% до 99% всіх підприємств і створюють 50% всіх робочих місць. Проте, країни Східного партнерства все ще поступаються країнам ЄС, в яких МСП створюють понад дві третини робочих місць, при чому 85% нових робочих місць були створені протягом останніх п’яти років. Отже, МСП мають потенціал для створення нових робочих місць та забезпечення економічного зростання за умови подолання перешкод, таких як: обмежений доступ до фінансування, бюрократія та труднощі на шляху до нових ринків.
Детальніше з цією програмою можна ознайомитись за посиланням.
4. Програма ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)”
Заходи/пропозиції для МСП:
- Вихід на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств)
- Бізнес-стажування за кордоном на діючому підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців)
- Отримання легкого доступу до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform)
- Участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, які формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні.
Бюджет для України доступний в розмірі 900 млн євро). Тривалість: 2014 – 2020 рр.
Детальніше за посиланням.
Знаходьте свою програму і розвивайте свій бізнес по справжньому!
ГО «Агенція сталого розвитку Хмельниччини»,
Дмитро Лисий
Схожі блоги

24 Березня 2025

24 Березня 2025

24 Березня 2025

22 Березня 2025

21 Березня 2025

18 Березня 2025

12 Березня 2025

08 Березня 2025