Відпочивайте розумно, з користю і задоволенням! | Поділля News
Відпочивайте розумно, з користю і задоволенням!
16 Липня 2018
нейропсихолог

Більшість людей проводить на роботі значну частину життя. Напружений робочий графік та відсутність повноцінного відпочинку часто призводять до емоційного вигорання та виснаження. Кожен з нас має певний резерв енергії, який поступово вичерпується. Звісно, власний резерв необхідно поповнювати не лише раз на рік у відпустці, а й протягом всього часу. Наприклад, можна знайти хобі, заняття, що приносить вам задоволення: малювання, прогулянки, плавання, спорт. До того ж, вчені вивели ідеальну формулу того, як багато працювати і не відчувати виснаження – кожні три місяці влаштовувати один день запланованого повноцінного відпочинку, а найкраще – влаштовувати короткі мандрівки. Але важливість і необхідність відпустки це не зменшує.

Для багатьох людей ідея залишити свій офіс протягом повного тижня викликає тривогу. Здається, що роботи стане більше, а щось може навіть і погіршитись. І, на жаль, не завжди допомагає пояснення, що мати такі думки погано, що це  впливає на психологічний і психічний стан. Дослідники виявили, що жінки, які рідко брали відпустки, частіше хворіють на інфаркти, ніж ті, які регулярно відпочивали. У іншому дослідженні вчені протягом 9 років спостерігали за 12 тисячами чоловіків з високим ризиком серцево-судинних захворювань і виявили, що ті, хто брали відпустки, мали менше серцевих нападів. Отже, відсутність відпуски негативно впливає як на особистість людини, так і на здоров’я! До того ж, втомлені і виснажені, ми недостатньо уважно та якісно виконуємо роботу, згодом стаємо незадоволеними собою і своїми результатами. До того ж, менше часу спілкуємось з близькими і це також з часом призводить до незадоволеності. Загалом, з часом такий стан призводить до відчуття «замкнутого кола», але це результат нашого відношення до самих себе. Ваш стан у ваших руках! Вид відпочинку також важливо підбирати під ваші особисті побажання.

the office weight loss Тривалість відпустки теж важливий фактор. Від першої доби рівень задоволення відпусткою зростає поступово, і пік можна спостерігати приблизно на восьмий день, а потім настає ефект плато або задоволення повільно падає. Таким чином, довгі відпустки хоч і дають більше можливостей, наприклад, для подорожей, не обов’язково призводять до більшого задоволення. Емоційний приріст настрою, енергії та щастя від відпустки триває три або чотири тижні (у перфекціоністів і трудоголіків нове виснаження може відбутися швидше).

source Тому, можливо, замість однієї великої відпустки варто кожні кілька місяців влаштовувати собі короткі канікули, які можуть забезпечити більший рівень відновлення.

go Обирайте комфортний за видом і тривалістю відпочинок! Будьте щасливими, адже бути щасливим – просто!